ورود / ثبت نام مشاهده سبد خرید 0
خواص ماهی و میگو و معرفی آبزیان دریایی

خواص ماهی و میگو

خواص ماهی و میگو و معرفی خصوصیت آبزیان
خواص ماهی و میگو دریایی
 • تجهیزات ماهیگیری چه کاربرد هایی دارند؟
  تجهیزات ماهیگیری چه کاربرد هایی دارند؟
  ماهیگیری هم یک تفریح و هم یک ورزش مفرح محسوب می گردد. از گذشته های دور این ورزش با انواع مختلف روش ها و تجهیزات ماهیگیری مثل تور، مواد منفجره، شوکر و ... در نقاط مختلف دنیا انجام می گشته است و امروزه هم ماهیگیری با چوب و یا همان لنسر رایج ترین نوع آن است. در ادامه قصد داریم به بررسی تجهیزات ماهیگیری که هر کدام چه کاربردی دارند بپردازیم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  تجهیزات ماهیگیری چه کاربرد هایی دارند؟
 • آشنایی با قسمت های مختلف قلاب ماهیگیری
  آشنایی با قسمت های مختلف قلاب ماهیگیری
  ماهیگیران حرفه ای برای صید کردن ماهی های خوب نیاز به قلاب ماهیگیری مناسب و با تجهیزات عالی نیاز دارند. هر قلاب ماهیگیری دارای قسمت های مختلفی است که هر یک از آن ها در جنس های مختلف و توسط شرکت های زیادی تولید و به بازار عرضه می شوند. قلاب های ماهیگیری دارای مشخصات فنی مختلفی نیز می باشند که هر یک از آن ها برای یک نوع صید به کار برده می شوند. در این مقاله قصد داریم تا قسمت های مختلف یک قلاب ماهیگیری را برای شما نام ببریم و مشخصات و ویژگی های آن ها را بیشتر توضیح دهیم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشنایی با قسمت های مختلف قلاب ماهیگیری
 • موجودات دریایی خطرناک در جزیره کیش
  موجودات دریایی خطرناک در جزیره کیش
  غواصی یکی از مهیج ترین و جذاب ترین تفریحات جزیره کیش است که به تازگی نیز بین گردشگران بسیار رایج و پر طرفدار شده است. اما تجربه هر هیجانی ممکن است خطراتی نیز به دنبال داشته باشد! اما سوال اینجاست که آیا غواصی در کیش خطر دارد؟ آیا موجودات دریایی خطرناک در آب های کیش برای غواصان خطر آفرینند؟ برای یافتن پاسخ سوالات فوق با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  موجودات دریایی خطرناک در جزیره کیش
 • 4 نکته کلیدی قبل از خرید کایاک ماهیگیری
  4 نکته کلیدی قبل از خرید کایاک ماهیگیری
  قایق های کایاک برگرفته از قایق کانو می باشد که از زمان سرخ پوستان کانادایی جهت جا به جایی انسان، حیوانات، وسایل، ماهی گیری و ورزش مورد استفاده قرار می گیرد و برای علاقه مندان به ورزش های آبی توصیه می شود.اگر شما قصد دارید برای ماهیگیری قایق کایاک تهیه کنید با ما همراه باشید زیرا را در ادامه قصد داریم ویژگی های یک کایک ماهیگیری خوب را بررسی کنیم.
  ادامه مطلب
  4 نکته کلیدی قبل از خرید کایاک ماهیگیری
 • کدام ماهی ها برای زنده ماندن به آب احتیاج ندارند؟
  کدام ماهی ها برای زنده ماندن به آب احتیاج ندارند؟
  بعضی از ماهی ها و جانداران دریایی هستند که می توانند به مدت طولانی بدون آن که نیاز به آب داشته باشند در خشکی زندگی کنند و زنده بمانند .در این مقاله قصد داریم شما را با چند مورد از این ماهی های شگفت انگیز آشنا کنیم و ویژگی های رفتاری آن ها را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  کدام ماهی ها برای زنده ماندن به آب احتیاج ندارند؟
 • کدام ماهی ها بدون تیغ و استخوان هستند؟
  کدام ماهی ها بدون تیغ و استخوان هستند؟
  اگر شما از آن دسته از آدم هایی هستید که ماهی را به خاطر تیغ و استخوانش نمی خورید و خودتان را از خوردن این غذای دریایی خوشمزه و لذیذ با خواص فراوان محروم کرده اید پیشنهاد می کنیم حتما با ما همراه باشید زیرا قصد داریم در این مقاله لیست ماهی های جنوب که بدون تیغ و استخوان هستند را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  کدام ماهی ها بدون تیغ و استخوان هستند؟
 • مناطق غیر مجاز برای صید ماهی در ایران
  مناطق غیر مجاز برای صید ماهی در ایران
  مناطق غیر مجاز ماهی گیری بسیاری در ایران وجود دارند که صید در آن ها ممنوع است و یا با کسب مجوز در دو یا سه ماه بلامانع می باشد. عدم توجه به قوانین موجود و انجام صید در مناطق ممنوعه ماهی گیری علاوه بر تعلیق مجوز صید می تواند جرایم نقدی سنگینی را در بر داشته باشد. با شناخت مناطق غیر مجاز ماهی گیری در ایران از این مشکلات در امان مانده و به حفظ گونه های جانوری کمک خواهید کرد.در ادامه قصد داریم مناطقی که در آن صید ماهی ممنوع است را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  مناطق غیر مجاز برای صید ماهی در ایران
 • چرا ماهیگیری یکی از بهترین سرگرمی های دنیاست؟
  چرا ماهیگیری یکی از بهترین سرگرمی های دنیاست؟
  صید ماهی یکی از جذاب ترین، محبوب ترین و قدیمی ترین سرگرمی های دنیا می باشد. صید ماهی نه تنها یک سرگرمی بلکه حرفه ای برای تجارت و کسب درامد نیز می باشد.در ادامه قصد داریم بیشتر در مورد ورزش ماهیگیری صحبت کرده و تمام زوایای آن را مورد بررسی قرار بدهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  چرا ماهیگیری یکی از بهترین سرگرمی های دنیاست؟
 • بهترین مناطق ایران برای صید ماهی
  بهترین مناطق ایران برای صید ماهی
  بهترین مناطق ایران برای صید ماهی چه مناطقی هستند؟ در پاسخ باید گفت محبوب ترین مناطق ماهی گیری ایران شامل رودخانه ها، دریاچه ها، تالاب، سد و ... می باشد. تنوع بسیاری در تعداد بهترین مناطق صید وجود دارد اما ما در ادامه قصد داریم محبوب ترین مناطق صید ماهی در ایران را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین مناطق ایران برای صید ماهی
 • بهترین چوب ماهیگیری
  بهترین چوب ماهیگیری
  همانطور که میدانید چوب ماهیگیری یکی از اساسی و مهمترین ابزارهای تعیین کننده کیفیت ماهیگیری شما می باشد. چوب ها در انواع مدل ها و قیمت های متنوعی در بازار یافت میشوند، از این جهت برای خرید چوب ماهیگیری مناسب قبل از قیمت و کیفیت باید یک چوب مناسب با صید ماهی مد نظر انتخاب کنید تا هنگام ماهیگیری با شکست روبرو نشوید.در ادامه قصد داریم بهترین چوب ماهیگیری با توجه به نیازتان را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین چوب ماهیگیری
 • شرایط پرورش ماهی آمور چیست؟
  شرایط پرورش ماهی آمور چیست؟
  ماهی آمور گیاهخوار است و بیشتر در آبهای شیرین توانایی زندگی و رشد را دارد. این ماهی با نام علمی Clenopharyngodon idella و نام لاتین Grass Carp معروف می‌باشد. ماهی آمور شباهت زیادی به ماهی سفید خزر دارد به طوری که آن را سفید پرورشی می‌نامند. از خانواده کپورهاست.چنانچه شما هم تصمیم به پرورش و تکثیر ماهی گرفته اید پیشنهاد می کنیم قبل از هر کاری تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید و با آگاهی کامل این حرفه را شروع کنید.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  شرایط پرورش ماهی آمور چیست؟
 • بهترین غذا برای ماهی قزل آلا
  بهترین غذا برای ماهی قزل آلا
  یکی از مهمترین اولویتها در پرورش ماهی ها نوع و میزان تغذیه آنهاست چون بیشترین تأثیر را در رشد و پرورش آنها دارد. در ادامه قصد داریم بهترین غذا برای ماهی قزل آلا برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن، به شما معرفی می کنیم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین غذا برای ماهی قزل آلا
 • آشنایی با شغل پرورش ماهی
  آشنایی با شغل پرورش ماهی
  پرورش دهنده ماهی انواع ماهی های مختلف خوراکی و تزئینی را پرورش می دهد. اگر شما به ماهی ها علاقه مندید، فعالیت در طبیعت را دوست دارید این شغل مناسب شماست. در ادامه قصد داریم بیشتر درمورد شغل پرورش ماهی بپردازیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشنایی با شغل پرورش ماهی
 • ارزش غذایی ماهی و میگو
  ارزش غذایی ماهی و میگو
  ماهی و میگو یکی از خوشمزه ترین و مقوی ترین غذاهای دریایی به شمار می رود که اغلب مردم علاقه زیادی به خوردن آن دارند.یکی دیگر از علت های علاقه مردم به خوردن ماهی خواص بسیار زیادی است که برای بدن دارد. در این مقاله قصد داریم خواص و ارزش غذایی ماهی و میگو رابررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  ارزش غذایی ماهی و میگو
 • تاثیر امگا3 بر دوران شیر دهی
  تاثیر امگا3 بر دوران شیر دهی
  نقش امگا ۳ در دوران شیردهی بسیار حائز اهمیت است. امگا ۳ از گروه اسیدهای چرب ضروری برای بدن است که به خودی خود در بدن تولید نمی‌شود و باید از طریق مصرف مواد غذایی یا مکمل‌های دارویی آن را برای بدن فراهم نمود. اسیدهای چرب امگا ۳ بر روی ساخت و عملکرد هورمون‌ها و سیستم ایمنی نقشی مهم داشته و سبب سلامت قلب، کلیه و ریه می‌شوند.در ادامه نیز قصد داریم تاثیرات امگا3 بر دوران شیردهی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  تاثیر امگا3 بر دوران شیر دهی
 • خواص مصرف ماهی با استخوان
  خواص مصرف ماهی با استخوان
  ماهی یکی از سالم ترین، مقوی ترین و خوشمزه ترین ماده غذایی در دنیاست که خواص شگفت انگیزی داشته که با خوردن آن می توانید سلامت جسمانی و فکری خود را تنظیم کنید. در ادامه قصد داریم خواص و فواید مصرف ماهی با استخوان را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص مصرف ماهی با استخوان
 • خواص ماهی اوزون برون
  خواص ماهی اوزون برون
  ماهی اوزون برون نوعی ماهی خاویاری است که در کشور ما صید شده و مملو از دارایی است. ماهی اوزون یکی از ماهی هایی است که هنگام پخت و پز استخوان های آن به راحتی جدا شده و ریخته می شود ، بنابراین خوردن آنها برای مردم مشکلی ایجاد نمی کند. این گوشت ماهی علاوه بر خاویار ، بسیار گران و مفید نیز است. این گونه ماهی که در دریای خزر زندگی می کند ، حدود 93٪ خاویار جهان را تأمین می کند. در این مقاله با بهترین روش های پخت ماهی ازون برون ، خواص آن و همچنین سایر مواردی که باید در مورد آن بدانید آشنا خواهید شد.
  ادامه مطلب
  خواص ماهی اوزون برون
 • خواص ماهی کولی
  خواص ماهی کولی
  نام انگلیسی و علمی ماهی کولی Lamniformes است. یکی از خواص ماهی کولی گوشت سفید و نرم آن است. یکی از خوبی های این ماهی این است که خار و تیغ ندارد و همچنین این ماهی ها در اعماق دریا زندگی می کنند. ماهی کولی یکی از ماهی های جنوب می باشد که بسیار خوشمزه است. ماهی کولی حاوی مقادیر زیادی ویتامین A ، E ، D ، امگا 3 و ... می باشد. در ادامه نیز قصد داریم دیگر خواص این ماهی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص ماهی کولی
 • خواص ماهی قزل آلا
  خواص ماهی قزل آلا
  آیا فواید ماهی قزل آلا را می دانید؟ ماهی قزل آلا دارای پروتئین بالا و اسیدهای چرب امگا ۳ می باشد. انواع مختلف ماهی قزل آلا در شمال اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام یافت می شود و در بیشتر نقاط جهان مصرف می شود. ماهی قزل آلا یک گزینه عالی و سالم برای یک وعده غذایی به شمار می رود.در ادامه قصد داریم دیگر خواص ماهی قزل آلا را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص ماهی قزل آلا
 • رژیم مدیترانه ای چیست؟
  رژیم مدیترانه ای چیست؟
  رژیم غذایی مدیترانه ای بر پایه ی غذاهای سنتی است که در سال 1960 در کشورهایی مانند ایتالیا و یونان از آن استفاده می کردند. .اکنون تحقیقات بیشماری نشان داده که رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند باعث کاهش وزن شود و به جلوگیری از حمله قلبی، سکته های مغزی، دیابت نوع 2 و مرگ زودرس کمک کند.در ادامه قصد داریم نکات دیگر رژیم غذایی مدیترانه ای را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  رژیم مدیترانه ای چیست؟
 • خواص امگا3 و اسید فولیک بر سلامت بدن
  خواص امگا3 و اسید فولیک بر سلامت بدن
  محققان پس از بررسی ۱۶ ویتامین، دریافتند که فقط دو مکمل برای کمک به شما در زندگی طولانی‌تر و سلامتی مفید هستند. اسیدفولیک و مکمل‌های امگا۳ تنها مکمل‌هایی هستند که در بهبود سلامت قلب و طول عمر بیشتر موثر هستند. محققان پزشکی جان هاپکینز میگویند: مصرف مکمل‌های اسیدهای چرب امگا۳ و اسیدفولیک تنها مکمل‌های مرتبط با زندگی طولانی‌تر و بهبود سلامت قلب است. در ادامه قصد داریم دیگر خواص امگا3 و اسید فولیک را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص امگا3 و اسید فولیک بر سلامت بدن
 • به جای ماهی چی بخوریم؟
  به جای ماهی چی بخوریم؟
  ماهی از آن غذاهایی است که متخصصان تغذیه همیشه مصرف آن را توصیه می‌ کنند. اگر احیانا به این فکر افتاده ‌اید که این عادت سالم، یعنی مصرف مرتب ماهی را در طول سال حفظ کنید و احیانا این سوال برای ‌تان ایجاد شده که ماهی ‌های مختلف چه فرقی با هم دارند و آیا مواد غذایی دیگر جای گزین ماهی می شود یا خیر، با ما همراه باشید زیرا قصد داریم در ادامه به سوالات فوق پاسخ دهیم.
  ادامه مطلب
  به جای ماهی چی بخوریم؟
 • خواص ماهی آزاد
  خواص ماهی آزاد
  ماهی آزاد سرشار از کلسیم، منیزیم، زینک(روی)، آهن، پتاسیم، فسفر، مس، سلنیوم و غیره است. تمام این ترکیبات برای عملکرد خوب بدن ما لازم و ضروری هستند.این مواد معدنی وظایف متعددی در بدن دارند: از مبارزه با رادیکال‌های آزاد و آسیب رسان گرفته تا حفظ تعادل هورمونی بدن، محافظت از سلامت روانی و مراقبت از سیستم قلبی عروقی.در ادامه نیز قصد داریم دیگر خواص ماهی آزاد و میزان مصرف آن را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص ماهی آزاد
 • علائم کمبودامگا3 چیست؟
  علائم کمبودامگا3 چیست؟
  مطمئنا بارها شنیده‌اید که اسیدهای چرب امگا ۳ خواص فراوانی برای بدن دارند و در واقع از مواد ضروری برای ما انسان‌ها محسوب می‌شوند. اما تا چه حد با عوارض کمبود امگا ۳ در بدن آشنا هستید؟ در این مقاله بر روی این موضوع تمرکز می‌کنیم و علائم کمبود امگا ۳ در بدن را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.با ما همراه باشید.چیست؟
  ادامه مطلب
  علائم کمبودامگا3 چیست؟
 • ماهی درمانی چیست؟
  ماهی درمانی چیست؟
  ماهی درمانی یکی از شیوه‌های طبیعی درمان بیماری‌های پوستی است که اولین ‌بار در کشور ترکیه توسط درمانگران طب سنتی این کشور برای درمان بعضی بیماری‌های پوستی مانند پسوریازیس مورد استفاده قرار گرفت. در این شیوه‌ی درمانی، ماهی‌های درمانگر مخصوصی به بیمار کمک می‌کنند تا در مدت مشخصی (به‌طور معمول ۳۰ روز) بر بیماری خود غلبه کند یا شدت بیماری را کنترل کرده و آن را مهار کند.
  ادامه مطلب
  ماهی درمانی چیست؟
 • خواص روغن ماهی برای مردان
  خواص روغن ماهی برای مردان
  روغن ماهی روغنی است که مستقیما از بافت چربی ماهی‌ها استخراج می‌شود. این روغن، صدها سال است که در بین مردم محبوب بوده و بخاطر فوایدی که برای سلامتی دارد مدت‌هاست که مورد توجه مردم قرار گرفته است. از آنجا که روغن ماهی منبعی سرشار از چربی‌های مفید، از جمله اسیدهای چرب امگا ۳ می‌باشد، مکمل‌های این روغن در سراسر جهان مصرف می‌شوند.در ادامه نیز قصد داریم خواص روغن ماهی برای مردان را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص روغن ماهی برای مردان
 • خواص لوزی ماهی
  خواص لوزی ماهی
  هالیبوت (halibut) یا لوزی ماهی یک نوع ماهی بسیار پهن و متعلق به خانواده کفشک ماهیان می باشد. در حقیقت این نوع ماهی، بزرگ ترین ماهی کفشک ماهیان به حساب می آید.مواد مغذی موجود در لوزی ماهی به قدری زیاد است که امکان دارد شما را شگفت زده کند! در این مقاله سعی داریم شما را از فواید و خطرات احتمالی ناشی از خوردن هالیبوت مطلع کنیم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص لوزی ماهی
 • چه غذاهایی امگا3 دارند؟
  چه غذاهایی امگا3 دارند؟
  اسید چرب امگا ۳، از جمله اسیدهای چرب اشباع نشده است که برای تنظیم فعالیت‌های بدن لازم و ضروری است. متأسفانه این اسید چرب در بدن انسان ساخته نمی‌شود و برای دسترسی به آن می‌بایست مواد غذایی حاوی اسید چرب امگا ۳ را مصرف کرد. در ادامه قصد داریم غذا های حاوی امگا3 را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  چه غذاهایی امگا3 دارند؟
 • نحوه نگهداری و سرو خاویار چگونه است؟
  نحوه نگهداری و سرو خاویار چگونه است؟
  یکی از سوالاتی که عمدتا برای افراد به وجود می‌آید این است که نحوه صحیح نگهداری خاویار چگونه است ؟ خاویار را چگونه باید مصرف کنیم؟ آیا به نوعی، فرآوری یا دستکاری (مثل پخت و پز یا گرم کردن و شستن) قبل از استفاده از خاویار نیاز است؟ در ادامه قصد داریم به تمامی سوالات فوق پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  نحوه نگهداری و سرو خاویار چگونه است؟
 • خواص خاویار در کاهش استرس
  خواص خاویار در کاهش استرس
  خواص خاویار در کاهش استرس بسیار قابل توجه و ارزشمند است. خواص خاویار در کاهش استرس بدلیل مواد مغذی ارزشمند آن است. امروزه با توجه به سبک زندگی استرس و اضطراب یک جز جدا نشدنی است که می تواند با اثرات تخریب پذیری برای بدن همراه باشد. خاویار یک ماده معجزه آسایی است که می تواند با ریزمغذی و درشت مغذی های ارزشمند که بسیار زیاد هستن استرس را کاهش دهد.در ادامه قصد داریم دلایلی که باعث شده خاویار برای کاهش استرس مفید باشد را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص خاویار در کاهش استرس