ورود / ثبت نام مشاهده سبد خرید 0
تلفن مشاوره خرید 09999950513
ماهی چمن (سرخو چمن)
ماهی چمن
ماهی چمن
ماهی چمن
ماهی چمن
ماهی چمن
ماهی چمن
ماهی چمن
ماهی چمن
ماهی چمن

ماهی چمن (سرخو چمن)

ارسال رایگان درب منزل
فقط برای شهرهای مرکزی استان ها ارسال درب منزل صورت می گیرد.

ماهی چمن هم خانواده ماهی سرخو است و گوشتش همانند سرخو است . گوشت این ماهی علاوه بر خوش طعم بودن کم خار و تیغ است. گوشت ماهی چمن دارای ویتامین های B و A و D، کلسیم و فسفر و دارای مقدار کمی آهن، مس و سلنیوم می باشد. سرخوی چمن همانند سایر ماهی هایی که در آب های شور زندگی می کنند، دارای مقدار زیادی یُد می باشند.به دلیل چرب و لذیذ بودن ماهی چمن می توان آن را به صورت کبابی، سرخ شده و یا به عنوان ته چین ماهی استفاده نمود .

ویژگی های اصلی:
 1. سرشار از سلنیوم و منیزیم
 2. سرشار از ویتامین های A و B و D
 3. دارای گوشت بسیار لذیذ و چرب
 4. میزان بوی مطلوب
 5. میزان سیخ و ضایعات کم
 6. منبع کلسیم و فسفر، مس و سلنیوم
 7. سرشار از ید
 • صید روز دریا
 • ارسال فریز
 • بهترین کیفیت
 • ارسال سریع
قیمت: 250,000 تومان
٪0 تومان
(250,000 تومان هر کیلو - پاک نشده)
فیله شده پاک شده پاک نشده
2 کیلوگرم
3 کیلوگرم
4 کیلوگرم
5 کیلوگرم
6 کیلوگرم
7 کیلوگرم
8 کیلوگرم
9 کیلوگرم
10 کیلوگرم
(صید روز ماهی چمن با بهترین کیفیت)
قیمت تمام شده برای 315,000 تومان می باشد.
وزن محصولات دریایی که برای شما ارسال میکنیم ممکن است از وزن خالص هنگام سفارش متفاوت باشد. اگر وزن واقعی محصول از سفارش شما بیشتر یا کمتر باشد با شما هماهنگی لازم انجام می شود.
خصوصیات ماهی چمن (سرخو چمن)
آشپزی ماهی چمن (سرخو چمن)

خصوصیات ماهی چمن

ماهی چمن از خانواده سرخو ماهیان است . این ماهی با نام علمی  Lutjanus malabaricus ، نام انگلیسی malabar blood snapper و با نام چمن شهرت دارد . گاهی اوقات دیده شده است که این ماهی با ماهی سرخو معمولی اشتباه گرفته می‌‌‌‌شود . گوشت این ماهی علاوه بر خوش طعم بودن کم خار و تیغ است. گوشت ماهی چمن دارای ویتامین های B و A و D، کلسیم و فسفر و دارای مقدار کمی آهن، مس و سلنیوم می باشد. چمن همانند سایر ماهی هایی که در آب های شور زندگی می کنند، دارای مقدار زیادی یُد می باشند . همچنین چربی این ماهی همانند سایر ماهیان دریایی از 2 نوع اسید چرب غیراشباه امگا 3 به نام های EPA و DHA است. علاوه بر خواص ماهی چمن می توان با مصرف میزان ۹۰ گرم در وعده غذایی نیاز پروتئینی هر فرد را تامین نمود.

روش طبخ ماهی چمن 

گوشت ماهی چمن با کیفیت، خوشمزگی و لذیذ است ماهی چمن دارای گوشت چرب و کم خار و تیغ است که می توان آن را به صورت کبابی، سرخ شده و یا به عنوان ته چین ماهی و ... استفاده نمود.

روش صید ماهی چمن 

روش های مختلفی برای صید این ماهی وجود دارد مرسوم ترین مدل قلاب دستی، ترال کف، رشته قلابهای طویل و گرگور میباشد 

ظاهر ماهی چمن 

ماهی چمن از خانواده سرخو ماهیان است ودارای رنگ صورتی روشن است . بدنی ماهی چمن مرتفع، دارای 11 خار و 14 شعاع نرم در باله پشتی و پهن و 3 خار و 8 شعاع نرم در باله اخری می باشد. از نظر ضاهری شبیه سرخوی معمولی بوده، اما بزرگتر و کم رنگتر از آن است .

زیستگاه ماهی چمن 

ماهی چمن بطور عمده در مناطق گرمسیری بسر می‌‌‌‌برند . ماهی سرخو چمن در قسمت غربی اقیانوس هند و آرام، استرالیا ، ژاپن، شرق آفریقا و سراسر خلیج فارس و دریای عمان زیست می‌‌‌‌کند و به طور کلی این ماهی در دریاهای گرمسیری و معتدله سراسر دنیا پراکنده شده است. ماهی چمن جنوب یک گونه دریایی با محدوده عمقی پراکنش بین 0 تا 96 متر می‌‌‌‌باشد. ماهیان جوانتر سرخوی چمن تمایل دارند در آب های کم عمق ساحلی و ماهی های بزرگتر در آب های عمیق زندگی می کنند. تغذیه به طور عمده از ماهی های کوچکتر، سفالوپودها و برخی از بی مهره گان صورت می گیرد

 

 

 

 

 

آشپزی های ماهی چمن (سرخو چمن):
 • آشپزی امگشت آشپزی امگشت
  امگشت یک غذای محلی خوزستانی است. این غذا را عربهای خوزستان با ماهی قباد تهیه می کنند.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی امگشت
 • آشپزی ماهی سنگسر شکم پر آشپزی ماهی سنگسر شکم پر
  ماهی سنگسر یکی از ماهیان پرطرفدار جنوب به شمار می رود. گوشتی سفید، لذیذ و کم تیغی دارد و همین ویژگی های ماهی سنگسر سبب شده تا بتوانید یک غذای بسیار خوشمزه را درست کنید.ماهی سنگسر بیشتر به صورت کبابی ، سرخ شده، تنوری و شکم پر درست می شود. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سنگسر شکم پر
 • آشپزی دمپخت ماهی بندری بوشهری آشپزی دمپخت ماهی بندری بوشهری
  دمپخت ماهی یک غذای بوشهری می باشد که بسیار خوشمزه بوده و خواص زیادی دارد.این غذا علاوه بر مردم بوشهر طرفداران بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی دمپخت ماهی بندری بوشهری
 • آشپزی استیک راتویی با برنج زعفرانی آشپزی استیک راتویی با برنج زعفرانی
  استیک راتویی یکی از بهترین و خوشمزه ترین غذاهای دریایی می باشد که یکی از مواد تشکیل دهنده آن ماهی ساردین می باشد.یکی از فوایدماهی ساردین که روی آن تاکید زیادی شده کمک به درمان ناباروریست. ماهی ساردین همچنین دارای مقادیر بالای پروتئین است که آن را به وعده ای مناسب برای کودکان در حال رشد ، زنان باردار ورزشکاران تبدیل می کند. در ادامه قصد داریم روش پخت استیک راتویی با برنج زعفرانی را به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی استیک راتویی با برنج زعفرانی
 • آشپزی قلیه ماهی هوور آشپزی قلیه ماهی هوور
  ماهی تن یا هوور یکی از پرطرفدارترین ماهی ها در جهان به شمار می رود و جزء محبوبترین غذاهای دریایی است .بهترین نوع پخت برای ماهی تن (هوور)، کبابی، سرخ کردن ، سوخاری، استیک ،کوکو ماهی و قلیه ماهی است که در ادامه قصد داریم روش پخت قلیه ماهی هوور را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی قلیه ماهی هوور
 • آشپزی ماهی سالمون با سس خیار آشپزی ماهی سالمون با سس خیار
  ماهی سالمون با سس خیار یک غذای یونانی می باشد که طعمی جدید از ماهی را به شما ارائه می دهد . اگر به غذاهای دریایی علاقه مند هستیدحتما این غذا را امتحان کنید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون با سس خیار
 • آشپزی ماهی سالمون با سس خامه ترش آشپزی ماهی سالمون با سس خامه ترش
  ماهی سالمون از پرطرفدارترین و مغذی‌ترین ماهی‌هاست که دارای مقادیر قابل توجهی اسید چرب امگا ۳ ضروری برای بدن است. در ادامه قصد داریم روش پخت ماهی سالمون با سس ترش را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون با سس خامه ترش
 • آشپزی کرانچی ماهی آشپزی کرانچی ماهی
  کرانچی ماهی یکی دیگر از روش های پخت ماهی است که بسیار خوشمزه بوده و مورد علاقه کودکان است. اگر فرزند شما به ماهی علاقه ندارد می توانید از این روش پخت ماهی استفاده کنید. در ادامه قصد داریم روش پخت کرانچی ماهی را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی کرانچی ماهی
 • آشپزی ماهی گردبیج آشپزی ماهی گردبیج
  ماهی گردبیج یک غذای دریایی خوشمزه و لذیذ می باشد که اصلا از خوردن آن پشیمان نخواهید شد. علاوه بر خوشمزه و خوش طعم بودن خواص زیادی نیز دارد در ادامه قصد داریم روش پخت این ماهی خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی گردبیج
 • حساسیت غذایی چیست؟ حساسیت غذایی چیست؟
  حساسیت غذایی در دنیا بسیار رایج است به طوریکه حدود پنج درصد بزرگسالان و هشت درصد کودکان را درگیر کرده‌است. لازم به ذکر است که این مقادیر در حال افزایش است. جالب است بدانید با اینکه هر غذایی ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود اما اکثر حساسیت‌های غذایی به دلیل وجود هشت ماده غذایی ایجاد می‌شود. در این مقاله به جزئیاتی درباره این هشت عامل غذایی ایجاد حساسیت می‌پردازیم و درباره علائم حساسیت غذایی، کسانی که در معرض آن قرار دارند و راهکارهای مقابله با آن بحث می‌کنیم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  حساسیت غذایی چیست؟
 • آشپزی کتلت ماهی پنیری آشپزی کتلت ماهی پنیری
  کتلت ماهی پنیری یک غذای فوق العاده خوش طعم و خوش مزه است که همه مخصوصا کودکان به خوردن آن علاقه دارند. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی کتلت ماهی پنیری
 • آشپزی ماهی با سس انار آشپزی ماهی با سس انار
  ما به شما روشی برای طبخ ماهی پیشنهاد می‌دهیم که احتمالا پیش از این آن را تجربه نکرده اید. یک غذای کاملا لذیذ با عطر و طعم انار و گردو و سبزیجات تازه.در ادامه قصد داریم روش پخت ماهی با سس انار ، این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی با سس انار
 • آشپزی کتلت ماهی و سیب زمینی آشپزی کتلت ماهی و سیب زمینی
  تهیه کتلک ماهی و سیب زمینی بسیار آسان است و می تواند ایده خوبی برای ناهار یا شام باشد. سیب زمینی و ماهی همیشه با هم طعم خوبی داشته اند.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی کتلت ماهی و سیب زمینی
 • آشپزی ماهی با نارگیل آشپزی ماهی با نارگیل
  ماهی با نارگیل یک غذای خوشمزه و خوش طعم می باشد و شما می توانید این غذای خوشمزه را در برنامه غذایی خود جای دهید.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی با نارگیل
 • آشپزی کباب ماهی آشپزی کباب ماهی
  کباب ماهی یک غذای بسیار خوشمزه و لذیذ بوده است که باب میل خیلی هاست.پیشنهاد می کنیم حتی اگه غذاهای دریایی دوست ندارید حتما این غذا را امتحان کنید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی کباب ماهی
 • آشپزی پاستا تن ماهی و گوجه فرنگی آشپزی پاستا تن ماهی و گوجه فرنگی
  پاستا تن ماهی با ترکیب گوجه‌فرنگی تازه گیلاسی و دو نوع پنیر آماده شده و جعفری تازه به آن عطری خوشایند داده. در ادامه قصد داریم روش پخت آسان و سریع این پاستای خوشمزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی پاستا تن ماهی و گوجه فرنگی
 • آشپزی کیک ماهی آشپزی کیک ماهی
  کیک ماهی یکی از غذاهای آسیایی است که بسیار خوشمزه است وساده تهیه می شود .روش های مختلفی برای تهیه ی این کیک خوشمزه وجود دارد.در ادامه قصد داریم روش پخت این کیک ماهی خوش مزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی کیک ماهی
 • آشپزی ماهی لاپلو آشپزی ماهی لاپلو
  ماهی لا پلو یک پلوی مخلوط جنوبی است که بیشتر در شهر بوشهر طبخ می شود؛ این پلوی بسیار خوش عطر و خوشمزه، با ترکیب سبزی گشنیز و شنبلیله، فیله ماهی، پیاز داغ و سیر و ... تهیه می شود. در ادامه قصد داریم روش پخت ماهی لا پلو را به شما آموزش دهیم.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی لاپلو
 • آشپزی اسنک تن ماهی آشپزی اسنک تن ماهی
  اسنک تن ماهی یکی از غذاهای پرطرفدار و محبوب کودکان است.این غذای خوشمزه باعث شده که کودکانی که ماهی دوست ندارند هم به خوردن این غذا علاقه مند شوند. در ادامه روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی اسنک تن ماهی
 • آشپزی کباب لقمه ماهی آشپزی کباب لقمه ماهی
  کباب لقمه ماهی از محبوب ترین روش پخت ماهی است و برای کودکان و بزرگسالان می باشد. افرادی که از ماهی وحشت دارند این غذا را خورده اند و پسندیده اند. کباب لقمه ماهی بسیار لذیذ و خوش طعم است . 
  ادامه مطلب
  آشپزی کباب لقمه ماهی
آشپزی های مربوط به ماهی چمن (سرخو چمن) را در بالا مشاهده بفرمایید.
آموزش و مقالات ماهی چمن (سرخو چمن):
 • 4 نکته کلیدی قبل از خرید کایاک ماهیگیری 4 نکته کلیدی قبل از خرید کایاک ماهیگیری
  قایق های کایاک برگرفته از قایق کانو می باشد که از زمان سرخ پوستان کانادایی جهت جا به جایی انسان، حیوانات، وسایل، ماهی گیری و ورزش مورد استفاده قرار می گیرد و برای علاقه مندان به ورزش های آبی توصیه می شود.اگر شما قصد دارید برای ماهیگیری قایق کایاک تهیه کنید با ما همراه باشید زیرا را در ادامه قصد داریم ویژگی های یک کایک ماهیگیری خوب را بررسی کنیم.
  ادامه مطلب
  4 نکته کلیدی قبل از خرید کایاک ماهیگیری
 • مناطق غیر مجاز برای صید ماهی در ایران مناطق غیر مجاز برای صید ماهی در ایران
  مناطق غیر مجاز ماهی گیری بسیاری در ایران وجود دارند که صید در آن ها ممنوع است و یا با کسب مجوز در دو یا سه ماه بلامانع می باشد. عدم توجه به قوانین موجود و انجام صید در مناطق ممنوعه ماهی گیری علاوه بر تعلیق مجوز صید می تواند جرایم نقدی سنگینی را در بر داشته باشد. با شناخت مناطق غیر مجاز ماهی گیری در ایران از این مشکلات در امان مانده و به حفظ گونه های جانوری کمک خواهید کرد.در ادامه قصد داریم مناطقی که در آن صید ماهی ممنوع است را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  مناطق غیر مجاز برای صید ماهی در ایران
 • شرایط پرورش ماهی آمور چیست؟ شرایط پرورش ماهی آمور چیست؟
  ماهی آمور گیاهخوار است و بیشتر در آبهای شیرین توانایی زندگی و رشد را دارد. این ماهی با نام علمی Clenopharyngodon idella و نام لاتین Grass Carp معروف می‌باشد. ماهی آمور شباهت زیادی به ماهی سفید خزر دارد به طوری که آن را سفید پرورشی می‌نامند. از خانواده کپورهاست.چنانچه شما هم تصمیم به پرورش و تکثیر ماهی گرفته اید پیشنهاد می کنیم قبل از هر کاری تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید و با آگاهی کامل این حرفه را شروع کنید.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  شرایط پرورش ماهی آمور چیست؟
 • خواص مصرف ماهی با استخوان خواص مصرف ماهی با استخوان
  ماهی یکی از سالم ترین، مقوی ترین و خوشمزه ترین ماده غذایی در دنیاست که خواص شگفت انگیزی داشته که با خوردن آن می توانید سلامت جسمانی و فکری خود را تنظیم کنید. در ادامه قصد داریم خواص و فواید مصرف ماهی با استخوان را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص مصرف ماهی با استخوان
 • خواص امگا3 و اسید فولیک بر سلامت بدن خواص امگا3 و اسید فولیک بر سلامت بدن
  محققان پس از بررسی ۱۶ ویتامین، دریافتند که فقط دو مکمل برای کمک به شما در زندگی طولانی‌تر و سلامتی مفید هستند. اسیدفولیک و مکمل‌های امگا۳ تنها مکمل‌هایی هستند که در بهبود سلامت قلب و طول عمر بیشتر موثر هستند. محققان پزشکی جان هاپکینز میگویند: مصرف مکمل‌های اسیدهای چرب امگا۳ و اسیدفولیک تنها مکمل‌های مرتبط با زندگی طولانی‌تر و بهبود سلامت قلب است. در ادامه قصد داریم دیگر خواص امگا3 و اسید فولیک را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص امگا3 و اسید فولیک بر سلامت بدن
 • خواص لوزی ماهی خواص لوزی ماهی
  هالیبوت (halibut) یا لوزی ماهی یک نوع ماهی بسیار پهن و متعلق به خانواده کفشک ماهیان می باشد. در حقیقت این نوع ماهی، بزرگ ترین ماهی کفشک ماهیان به حساب می آید.مواد مغذی موجود در لوزی ماهی به قدری زیاد است که امکان دارد شما را شگفت زده کند! در این مقاله سعی داریم شما را از فواید و خطرات احتمالی ناشی از خوردن هالیبوت مطلع کنیم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص لوزی ماهی
 • نحوه نگهداری و سرو خاویار چگونه است؟ نحوه نگهداری و سرو خاویار چگونه است؟
  یکی از سوالاتی که عمدتا برای افراد به وجود می‌آید این است که نحوه صحیح نگهداری خاویار چگونه است ؟ خاویار را چگونه باید مصرف کنیم؟ آیا به نوعی، فرآوری یا دستکاری (مثل پخت و پز یا گرم کردن و شستن) قبل از استفاده از خاویار نیاز است؟ در ادامه قصد داریم به تمامی سوالات فوق پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  نحوه نگهداری و سرو خاویار چگونه است؟
 • خواص و مضرات سیر خواص و مضرات سیر
  سیر گیاهی است علفی و دائمی که از راسته مارچوبه سانان می باشد. ساقه این گیاه می تواند تا ارتفاع ۴۰ سانتیمتر رشد کند. قسمت زیر زمینی این گیاه متورم است و از ۵ تا ۱۲ قطعه سیر که در یک غشای نازک و ظریف محصور شده اند.در ادامه قصد داریم برخی از خواص و مضرات سیر را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص و مضرات سیر
 • خواص زنجبیل خواص زنجبیل
  زنجبیل ادویه پر فایده و مفیدی است و خواص بسیار زیادی دارد به همین جهت خلاصه ای از خواص این ادویه ارزشمند را برایتان جمع آوری کرده ایم.در ادامه با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص زنجبیل
 • خواص و مضرات بادام زمینی خواص و مضرات بادام زمینی
  خواص بادام زمینی شامل پیشگیری و درمان سنگ کیسه صفرا، تقویت قلب، کاهش قند خون، افزایش جذب پروتئین، تامین چربی خوب و عضله‌سازی، رفع خستگی، ضعف و بی‌حالی است. مصرف بادام زمینی به افرادی که دارای حساسیت می باشند، توصیه نمی شود.در ادامه قصد داریم خواص و مضرات بادام زمینی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص و مضرات بادام زمینی
 • معرفی دریاهای ایران (خلیج فارس) معرفی دریاهای ایران (خلیج فارس)
  خلیج فارس (شاخاب پارس یا دریای پارس)، نام آبراهی پراهمیت در آسیای غربی و منطقه خاورمیانه است که در امتداد دریای عمان و در میان ایران و شبه‌جزیره عربستان قرار دارد. در ادامه قصد داریم همه اطلاعات مربوط به دریای خلیج فارس از جمله تاریخچه پیدایش خلیج فارس،ویژگی های جغرافیایی خلیج فارس ،منابع غذایی آن و ... را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  معرفی دریاهای ایران (خلیج فارس)
 • معرفی انواع ماهی جنوب معرفی انواع ماهی جنوب
  خلیج فارس شاخه ای از اقیانوس هند است و ازنظر تنوع ماهی دست کمی از اقیانوس هند ندارد . ماهی های خوراکی جنوب کشور را می توان  به چهار دسته تقسیم کرد :گروه 1- ماهی های ممتاز : ماهی  حلوا سفید ، ماهی راشگو ، ماهی  شوریده . گروه 2- ماهی های  قباد ، شیر .  گروه 3-  ماهی هامور ،  ماهی سنگسر ، ماهی  حسن ، ماهی  زمین کن ، ماهی  حلوا سیاه ، ماهی شهری (شعری)  ، ماهی بیاح ،  ماهی انگز ...  . گروه 4-   ماهی سارم ،  ماهی سوکلا ،  ماهی حسون ،  ماهی عروس طعطو ،  ماهی سلطان ابراهیم ،  ماهی خاروو .
  ادامه مطلب
  معرفی انواع ماهی جنوب
 • رفع سردی ماهی رفع سردی ماهی
  ماهی علاوه بر خواص منحصربه فردش دارای طبعی سرد است که به همین منظور بسیاری از افراد از آن فراری هستند؛ و برخی هم مشتاقانه از آن استقبال کرده و در هفته چندین بار مصرف می‌کنند.طب سنتی برای ماهی نیز همانند سایر خوراکی‌ها خواص و دستور مصرف خاصی را پیشنهاد می‌کند که در صورت رعایت آن می‌توانیم از عوارض طبع سرد آن در امان بمانیم.در این مقاله راهکارایی برای رفع سردی ماهی به شما ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  رفع سردی ماهی
 • چگونه شخصیتی مستقل داشته باشیم؟ چگونه شخصیتی مستقل داشته باشیم؟
  استقلال یک مهارت حیاتی برای افرادی است که می‌خواهند بیشتر زندگی خود را به دست بگیرند و احساس کنند که برای رسیدن به اهداف خود به دیگران احتیاج ندارند. مستقل‌تر بودن به شما این آزادی را می‌دهد که بدون درنظر گرفتن فکر دیگران، آنچه می‌خواهید انجام دهید و این باعث می‌شود که خودتان بتوانید برخی از راه حل‌های اصلی برای مشکلات را پیدا کنید. حتی ممکن است در استقلال رشد کنید و احساس راحتی و شادی را احساس ‌کنید و زندگی خود را به دست خودتان بگیرید.
  ادامه مطلب
  چگونه شخصیتی مستقل داشته باشیم؟
 • بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3 بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3
  اسیدهای چرب امگا 3 که جز جز اسیدهای چرب ضروری تلقی می‌­شوند، شامل سه اسید چرب ایکوزا پنتا انوئیک اسید (EPA)، دو کوزا هگزا انوئیک اسید (DHA) و آلفا لینولنیک اسید (ALA) هستند. اما جالب است بدانید که روش پخت ماهی و اینکه چگونه ماهی را سرخ کنیم بسیار روی بهره گرفتن بدن ما از این اسیدهای چرب مفید تاثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل، در ادامه قصد داریم تا بهترین روش پخت ماهی و طرز تهیه ماهی ساده یا طعم دار را برای حفظ هرچه بیشتر خواص آن خدمت شما ارائه کنیم پس با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3
 • زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی
  آبزیان دریایی همچون ماهی و میگو با ویتامین، ترکیبات و عناصر شفابخش خود می توانند سلامتی پوست و موی شما را تضمین کنند! طبق مطالعاتی که انجام شده است نتایج نشان داده که مصرف ماهی پوستی صاف و بدون آکنه و جوش و شاداب را برای شما به ارمغان می ­آورد. مصرف ماهی موجب پرپشتی مو و سلامت موها خواهد بود.
  ادامه مطلب
  زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی
 • اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟ اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟
  در بسیاری از مواقع ممکن است در هنگام مصرف ماهی استخوان یا تیغ آن در گلو گیر کند، علائم گیر کردن تیغ ماهی در گلو چیست و چگونه باید تیغ ماهی را از گلو خارج کنیم؟
  ادامه مطلب
  اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟
 • چند روش برای طعم دار کردن ماهی چند روش برای طعم دار کردن ماهی
  روش های مختلفی برای مزه دار کردن ماهی قبل از پخت وجود دارد تا افراد بتوانند از بوی بد آن هنگام طبخ جلوگیری کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با برخی از بهترین و موثرترین روش های مزه دار کردن ماهی آشنا کنیم.
  ادامه مطلب
  چند روش برای طعم دار کردن ماهی
 • چرا بعضی از کودکان ماهی دوست ندارند؟ چرا بعضی از کودکان ماهی دوست ندارند؟
  این روزها همواره والدین به دنبال تغذیه مناسب برای کودکان خود هستند.  اضافه وزن کودکان ، خوردن بیش از حد غذای ناخواسته ، کم خوردن میوه و سبزیجات ، از دست دادن کلسیم و از دست دادن آهن مشکلاتی است که بیشتر خانواده ها با آن درگیر هستند. بسیاری از متخصصان می گویند بعضی از خانواده ها نمی دانند چه غذایی برای کودکانشان خوب و یا بد است! اما حداقل یک ماده غذایی وجود دارد که می توانند از آن اطمینان داشته باشند و آن هم ماهی است.در این مقاله به شما می گوییم چگونه کودک خود را به خوردن ماهی علاقه مند کنید.
  ادامه مطلب
  چرا بعضی از کودکان ماهی دوست ندارند؟
 • آیا خوردن ماهی برای افسردگی مناسب است؟ آیا خوردن ماهی برای افسردگی مناسب است؟
  یکی از  جنبه های بهداشت روان ، تغذیه است. غذا نقش مهمی در سلامت جسمی و همچنین سلامت روحی و روانی ما دارد. وقتی با افسردگی دست و پنجه نرم می کنید ، فکر کردن در مورد خوردن غذاهای مناسب ممکن است کمی طاقت فرسا باشد. با این حال ، برخی از این تغییرات کوچک در رژیم غذایی شما ممکن است به کاهش علائم کمک کرده و بر زندگی روزمره شما تأثیر مثبت بگذارد.
  ادامه مطلب
  آیا خوردن ماهی برای افسردگی مناسب است؟
آموزش ها و مقالات مربوط به ماهی چمن (سرخو چمن) را در بالا مشاهده بفرمایید.
تحویل اکسپرس با بسته بندی ایزوله
پشتیبانی دقیق و مشاوره خرید
پرداخت آنلاین
48 ساعت ضمانت بازگشت کالا
ضمانت تازه بودن محصولات دریایی