ورود / ثبت نام مشاهده سبد خرید 0
تلفن مشاوره خرید 09999950513
ماهی شورت (حواصیم)
ماهی شورت
ماهی شورت
ماهی شورت
ماهی شورت
ماهی شورت
ماهی شورت
ماهی شورت
ماهی شورت
ماهی شورت

ماهی شورت (حواصیم)

ارسال رایگان درب منزل
فقط برای شهرهای مرکزی استان ها ارسال درب منزل صورت می گیرد.

ماهی شورت تازه جنوب، گوشت نرم، ترد و بافت لطیفی دارد. چربی آن اندک، سرشار از امگا3 است. گوشت ماهی شرت سرشار از مواد مغذی، ویتامین‌ها می‌‌‌‌باشد. برای سلامتی قلب مفید است گوشت ماهی شرت غنی از موادمغذی و املاح از جمله آهن و فسفر می‌‌‌‌باشد و در تقویت و بهبود عملکرد سلولهای مغزی موثر واقع می‌‌‌‌شود. . شورت یکی ازماهیان جنوب است که طرفداران زیادی دارد. مصرف عمده این ماهی به صورت سرخ کردن ، کبابی بوده تا جائیکه بعضی از ساحل نشینان از نوع کوچک آن بیشتر استقبال می کنند.

ویژگی های اصلی:
 1. دارای گوشتی با طعم مطلوب و ترد
 2. فاقد چربی و کلسترول
 3. دور ریز کمی دارد
 4. خار و تیغ‌‌‌‌های آزار دهنده ندارد
 5. برای پخت به زمان کمی احتیاج دارد
 6. مناسب جهت سرخ کردن و کبابی به صورت کامل و درسته
 • صید روز دریا
 • ارسال فریز
 • بهترین کیفیت
 • ارسال سریع
قیمت: 170,000 تومان
٪0 تومان
(170,000 تومان هر کیلو - پاک نشده)
فیله شده پاک شده پاک نشده
2 کیلوگرم
3 کیلوگرم
4 کیلوگرم
5 کیلوگرم
6 کیلوگرم
7 کیلوگرم
8 کیلوگرم
9 کیلوگرم
10 کیلوگرم
(صید روز ماهی شورت با بهترین کیفیت)
قیمت تمام شده برای 315,000 تومان می باشد.
وزن محصولات دریایی که برای شما ارسال میکنیم ممکن است از وزن خالص هنگام سفارش متفاوت باشد. اگر وزن واقعی محصول از سفارش شما بیشتر یا کمتر باشد با شما هماهنگی لازم انجام می شود.
خصوصیات ماهی شورت (حواصیم)
آشپزی ماهی شورت (حواصیم)

ماهی شورت جزء ماهیان کوچک دریای جنوب بوده و ماهی شورت تازه جنوب، گوشت نرم، ترد و بافت لطیفی دارد. چربی آن اندک، سرشار از امگا3 است. گوشت ماهی شرت سرشار از مواد مغذی، ویتامین‌ها می‌‌‌‌باشد. برای سلامتی  قلب مفید است گوشت ماهی شرت غنی از موادمغذی و املاح از جمله آهن و فسفر می‌‌‌‌باشد و در تقویت و بهبود عملکرد سلولهای مغزی موثر واقع می‌‌‌‌شود. . شورت یکی ازماهیان جنوب است که طرفداران زیادی دارد. مصرف عمده این ماهی به صورت سرخ کردن ، کبابی بوده تا جائیکه بعضی از ساحل نشینان از نوع کوچک آن بیشتر استقبال می کنند.

خواص ماهی شورت :

ماهی شورت جنوب منبع غنی از ویتامین‌های E، ویتامین‌‌‌‌های گروه B، A و D است. مقادیر بالای امگا3 در گوشت آن منجر به سلامتی قلب و تقویت سیستم گردش خون می‌‌‌‌گردد. ماهی شورت جنوب منبع غنی از ویتامین‌های E، ویتامین‌‌‌‌های گروه B، A و D است. مقادیر بالای امگا3 در گوشت آن منجر به سلامتی قلب و تقویت سیستم گردش خون می‌‌‌‌گردد. این ماهی دارای مقادیر بالایی از املاح و مواد مغذی مورد نیاز بدن از جمله آهن، فسفر و پتاسیم است و فعالیتهای ذهنی را بهبود و تقویت می‌‌‌‌کند. ماهی شورت نقره‌‌‌‌ای حاوی مقادیر بالای پتاسیم، سدیم و کلسیم است و منجر به تقویت سیستم عصبی، عضلات و استخوان‌‌‌‌ها می‌‌‌‌گردد. گزارش شده است که ماهی شورت حاوی مقادیر بالای عناصر سلنیوم و روی است که در جلوگیری از سرطان و تقویت پوست و مو اثر زیادی دارد.

روش های پخت :

 ماهی شورت روش‌ها مختلفی یرای طبخ دارد ولی بیشتر از همه این ماهی را بومیان مناطق ساحلی به صورت کبابی یا سرخ شده در روغن می‌خورند. معمولا برای تهیه غذا از ماهی شورت استخوان‌های آن را قبل از پختن در نمی‌آورند و همان‌طور آن را کباب می‌کنند، یا حتی با سر بدون جداکردنش. قلیه ماهی، ماهی دودی، ماهی شکم پر و … غذاهایی هستند که علاوه بر موارد بالا میتوان با این ماهی درست کرد. اما اگر از ما می‌شنوید حتما یک بار که به جنوب ایران سفر کردید، پخت ماهی شورت را روی آتش کنار ساحل شروع کنید و این ماهی رو کباب کنید و با فلفل فراوان بخورید!
ادویه مخصوص برای این پخت و تهیه‌ی غذا با این ماهی مانند ماهی‌های دیگر ادویه کاری، زردچوبه‌، فلفل قرمز و سیاه، دارچین و زنجبیل می‌باشد. البته حتما از چند ساعت قبل از سرو این ماهی، آن را طعم دار کنید.

ظاهر ماهی شورت :

ماهی شورت بدن نقره ای کشیده ودر قسمت عقبی تا حدودی فشرده و رنگ تیره در پهلوهاست .ماهی شورت شامل دو باله پشتی است که باله اولی شامل 10تا 13خار ضعیف و باله دومی 16 تا 27 شعاع نرم دارد. این دو باله با یک پرده نازک به هم وصل هستند.و طول آن حداکثر تا 45 سانتی مترمی رسد. ماهی شورت اغلب در اندازه‌های کوچک و با وزن متوسط کوچک مورد قبول مصرف کنندگان می‌‌‌‌باشد. وزن متوسط بازاری این ماهی بین 400 الی 600 گرم است. ماهی شورت دارای طعم بسیار مطلوب بوده و اغلب اوقات در سفره‌ی مردم جنوب به صورت کبابی وجود دارد. 

زیستگاه ماهی شرت :

ماهی شورت بومی خلیج فارس بوده و به ماهی شورت نقره‌‌‌‌ای معروف است. از خانواده‌ی شورت ماهیان حوضه‌ی خلیج فارس و دریای عمان می‌باشد  ماهی شورت در نواحی سواحلی شنی و جنگل‌‌‌‌های مانگرو زیست کرده و در اعماق 2 تا 60 متری و اغلب 2 متری یافت می‌‌‌‌شود.  این ماهی ساکن نواحی گرمسیری و دمای بهینه‌ی رشد آن 26 درجه سانتی‌‌‌‌گراد می‌‌‌‌باشد. این ماهی تخمگذار است وفقط یکبار در سال تخم ریزی میکند. این ماهی تخم های خود را در خورها و نواحلی ساحلی رها می کند.

این ماهی گوشتخوار بوده ودر بستر رودخانه ها از کرم ها وسخت پوستان نیز تغذیه میکند. قابل ذکر است سراسر دریای عمان وبخش شرقی خلیج فارس از آن صید میشود

صید ماهی شورت :

صید این ماهی اغلب با تور ماهی گیری و یا طعمه و قلاب ماهی‌گیری، هم تفریحی و هم در ابعاد صنعتی و تجاری انجام می‌شود. اما یک روش جالب سنتی هم برای صید این ماهی بین محلی های جنوب ایران وجود داره که به این شکل هست : گوش ماهی یا صدف‌های خالی را کف ساحل یا رودخانه می‌ریزند و انتظار می‌کشند تا شورت‌ها به سمت آن‌ها برای شکار گوش ماهی‌ها بیایند، سپس با کاسه سیاه رنگ یا کاسه‌ای که روی آن پارچه مشکی کشیده باشند ماهی‌ها را صید می‌کنند.

 


روش پخت ماهی سرخ کرده

مواد لازم:

ماهی                            4عدد
نمک                            به مقدار لازم
چهار مصالحه(ادویه غذا)      به مقدار لازم
سیر رنده شده                  2 عدد
زرد چوبه                     2 قاشق غذا خوری
ماست                         4 قاشق غذاخوری
رب بادنجان رومی           3 قاشق
سس بادنجان رومی          4 قاشق


برای تهیه ماهی سرخ کرده ابتدا در یک ظرف ، چهار مصالحه (ادویه غذا )  ریخته و به آن نمک ،سیر رنده شده و زرد چوبه را اضافه می کنیم. سپس 4 قاشق غذاخوری ماست ، رب با دنجان رومی و سس بادنجان رومی اضافه می کنیم و بعد مواد را خوب هم می زنیم تا کاملا مخلوط شود.
وقتی مواد آماده شد ،داخل و تمام قسمت های ماهی را در این سس می غلتونیم .
در تابه ای روغن ریخته وصبر می کنیم روغن کاملا داغ شود. سپس ماهی ها را داخل روغن قرار داده  و می گذاریم تمام قسمت های ماهی به خوبی سرخ شود.

 

 

آشپزی های ماهی شورت (حواصیم):
 • آشپزی ماهی سالمون با انبه و آووکادو آشپزی ماهی سالمون با انبه و آووکادو
  ماهی سالمون با انبه و آووکادو یکی از خوشمزه ترین و جدید ترین طعم های غذاهای دریایی است که پیشنهادمی کنیم حتما امتحان کرده و از خواص و طعم بی نظیر آن بهره مند شوید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون با انبه و آووکادو
 • آشپزی خورشت ماهی سوکلا آشپزی خورشت ماهی سوکلا
  خورشت ماهی سوکلا یک غذای خوشمزه و خوش طعم بوده که خواص بسیار زیادی دارد. به خاطر مقوی بودن این غذا به بزرگسالان و کودکان توصیه می شود در ادامه قصد داریم روش پخت این خورشت خوشزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی خورشت ماهی سوکلا
 • آشپزی ماهی نمکی آشپزی ماهی نمکی
  اگر به غذاهای دریایی علاقه دارید پیشنهاد ما به شما ماهی نمکی است. تهیه و پخت ماهی نمکی بسیار اسان است و طعم و مزه فوق العاده ای دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی نمکی
 • آشپزی ماهی سالمون با کته آشپزی ماهی سالمون با کته
  ماهی سالمون با کته پلو پزی یکی از خوشمزه ترین غذاهای دریایی است. که پیشنهاد می کنیم حتما این غذا را تهیه و از طعم و مزه خوب آن لذت ببرید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون با کته
 • آشپزی ماهی شکم پر ویژه آشپزی ماهی شکم پر ویژه
  ماهی شکم پر یکی از غذاهای پرطرفدار ایرانی است که با شیوه های متفاوتی پخت می شود.ماهی شکم پر خوشمزه و خواص بسیار زیادی دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی شکم پر ویژه
 • آشپزی بیج بیج با ماهی کیلکا آشپزی بیج بیج با ماهی کیلکا
  بیج بیج با ماهی کیلکا یکی از غذا های خوشمزه و لذیذ می باشد که مطمئنیم حتما از خوردن آن لذت می بریدو این غذا را در برنامه غذایی خود می گنجانید.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی بیج بیج با ماهی کیلکا
 • آشپزی ماهی سالمون با سس هولندایز آشپزی ماهی سالمون با سس هولندایز
  ماهی سالمون باسس هولندایز یک غذای خوشمزه با طعم و عطری بی نظیر می باشد. پیشنهاد می کنیم حتی اگر به غذاهاب دریایی علاقه ندارید این غذای خوشمزه را امتحان کنید و از طعم بی نظیر و خوشمزه آن بهره مند شوید . در ادمه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون با سس هولندایز
 • آشپزی ماهی سالمون با گوجه فرنگی گیلاسی آشپزی ماهی سالمون با گوجه فرنگی گیلاسی
  ماهی سالمون با گوجه فرنگی گیلاسی یکی از روش های پخت ماهی سالمون بوده که پیشنهاد می کنیم حتما این شیوه پخت را امتحان کرده و از طعم و خواص بی نظیر آن بهره مند شوید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون با گوجه فرنگی گیلاسی
 • آشپزی ماهی قزل آلا با سس بشامل آشپزی ماهی قزل آلا با سس بشامل
  ماهی قزل آلا از ماهی‌های سردآبی هستند و از ماهی‌های آزاد به شمار می‌آیند. ماهی قزل آلا منبع خوب امگا ۳ است و جیوه پایین دارد به همین دلیل می توان یک وعده غذایی سالم در نظر گرفته شود. در ادامه قصد داریم روش پخت ماهی قزل آلا با سس بشامل را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی قزل آلا با سس بشامل
 • آشپزی ماهی فویج آشپزی ماهی فویج
  ماهی فویج یک غذای خوشمزه و خوش طعم بوده که از ماهی ها سفید،ماهی آزاد و یا ماهی کفال برای پخت این غذا استفاده می کنند.پیشنهاد می کنیم حتما این غذا را تهیه کرده و از خواص و طعم بی نظیر آن بهره مند شوید. در ادامه قصد داریم روش پخت ایت غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی فویج
 • آشپزی خورشت ماهی با سس انار آشپزی خورشت ماهی با سس انار
  خورشت ماهی با سس انار یک غذای خوشمزه و لذیذ بوده که طعم فوق العاده و خواص بی نظیری دارد. توصیه می شود حتما این غذا را امتحان کرده و از خوردن آن لذت ببرید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی خورشت ماهی با سس انار
 • آشپزی ساندویچ تن ماهی با پنیر پیتزا آشپزی ساندویچ تن ماهی با پنیر پیتزا
  ساندویچ تن ماهی با پنیر پیتزا یکی از غذای های فوق العاده خوشمزه و پرطرفدار می باشد و کودکان نیز طعم آن را دوست دارند.در ادامه قصد داریم روش تهیه این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ساندویچ تن ماهی با پنیر پیتزا
 • آشپزی ته چین ماهی آشپزی ته چین ماهی
  ته چین ماهی یک غذای فوق العاده خوش مزه و خوش طعم می باشد که از خوردن آن پشیمان نخواهید شد. علاوه بر خوشمزه بودن به دلیل وجود ماهی در این غذا آن را به یک غذای مقوی و پرخاصیت تبدیل کرده است. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ته چین ماهی
 • آشپزی پیتزا سالمون دودی با خاویار آشپزی پیتزا سالمون دودی با خاویار
  پیتزا سالمون دودی با خاویار ، یکی از لذیذ ترین و خوشمزه ترین غذاهای دریایی و خاویاری دنیاست .تهیه این پیتزا بسیار ساده می باشد و از خوشمزه ترین انواع پیتزاهاست که در رستوران های بورلی هیلز آمریکا سرو می شود.در ادامه قصد داریم روش پخت این پیتزای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی پیتزا سالمون دودی با خاویار
 • آشپزی ته چین دو رنگ ماهی آشپزی ته چین دو رنگ ماهی
  ته چین یک نوع غذای ایرانی است که از مخلوط برنج، گوشت (مرغ، گاو و گوسفندی و همچنین ماهی)، ماست، زعفران و تخم مرغ تهیه می شود که یکی از زیباترین و خوشمزه ترین غذاهای رسمی مناسبت ها و مهمانی ها است. در ادامه قصد داریم به شما روش پخت ته چین دورنگ ماهی رو آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ته چین دو رنگ ماهی
 • افزودنی های غذایی چیست؟ افزودنی های غذایی چیست؟
  اگر نگاهی به ترکیبات مواد غذایی ای که در آشپزخانه تان هست بیندازید ، حتما برچسب افزودنی های مجاز را خواهید دید. منظور از افزودنی های غذایی ، افزایش طعم غذاها و حفظ بافت مواد غذایی و افزایش طول عمر محصولات از افزودنی های مجاز استفاده می شود.در ادامه قصد داریم لیست افزودنی های خوراکی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  افزودنی های غذایی چیست؟
 • آشپزی سالمون برگر آشپزی سالمون برگر
  سالمون برگر یک برگر خوشمزه و لذیذ می باشد که همه از جمله کودکان به آن علاقه مند بوده و از خوردن این برگر خوشمزه لذت می برند. درادامه قصد داریم طرز تهیه سالمون برگر را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی سالمون برگر
 • آشپزی ماهی و چیپس آشپزی ماهی و چیپس
  یکی از محبوب ترین و سنتی ترین غذاهای انگلستان غذایی است که در واقع با فیله ماهی تازه صید شده و چیپس سیب زمینی آماده میشود و انگلیسی ها این غذا را به نوعی تبدیل به غذای ملی شان کرده اند و آن را به سایر کشورها نیز معرفی کرده اند .در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی و چیپس
 • آشپزی ماهی گریل شده در فر آشپزی ماهی گریل شده در فر
  شما میتوانید انواع غذا ها را با ماهی درست کنید که ماهی گریل شده در فر یکی از آن هاست. این دستور بسیار ساده و راحت است و طعم بی نظیری نیز دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی گریل شده در فر
 • آشپزی املت با تن ماهی آشپزی املت با تن ماهی
  املت با تن ماهی یک غذای سالم و خوشمزه است که پیشنهاد می کنیم حتما امتحان کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه رابه شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی املت با تن ماهی
آشپزی های مربوط به ماهی شورت (حواصیم) را در بالا مشاهده بفرمایید.
آموزش و مقالات ماهی شورت (حواصیم):
 • آشنایی با قسمت های مختلف قلاب ماهیگیری آشنایی با قسمت های مختلف قلاب ماهیگیری
  ماهیگیران حرفه ای برای صید کردن ماهی های خوب نیاز به قلاب ماهیگیری مناسب و با تجهیزات عالی نیاز دارند. هر قلاب ماهیگیری دارای قسمت های مختلفی است که هر یک از آن ها در جنس های مختلف و توسط شرکت های زیادی تولید و به بازار عرضه می شوند. قلاب های ماهیگیری دارای مشخصات فنی مختلفی نیز می باشند که هر یک از آن ها برای یک نوع صید به کار برده می شوند. در این مقاله قصد داریم تا قسمت های مختلف یک قلاب ماهیگیری را برای شما نام ببریم و مشخصات و ویژگی های آن ها را بیشتر توضیح دهیم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشنایی با قسمت های مختلف قلاب ماهیگیری
 • موجودات دریایی خطرناک در جزیره کیش موجودات دریایی خطرناک در جزیره کیش
  غواصی یکی از مهیج ترین و جذاب ترین تفریحات جزیره کیش است که به تازگی نیز بین گردشگران بسیار رایج و پر طرفدار شده است. اما تجربه هر هیجانی ممکن است خطراتی نیز به دنبال داشته باشد! اما سوال اینجاست که آیا غواصی در کیش خطر دارد؟ آیا موجودات دریایی خطرناک در آب های کیش برای غواصان خطر آفرینند؟ برای یافتن پاسخ سوالات فوق با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  موجودات دریایی خطرناک در جزیره کیش
 • خواص ماهی کپور خواص ماهی کپور
  ماهی کپور از جمله ماهیان پرطرفدار در ایران است که طعمی لذیذ و خواص و فواید زیادی برای سلامتی دارد. در ادامه قصد داریم با برخی از خواص ماهی کپور آشنا می شویم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص ماهی کپور
 • آموزش ماهیگیری آموزش ماهیگیری
  در این مقاله قصد داریم روش آسان و راحت صید ماهی شانک و ماهی صبیتی را به شما آموزش دهیم . البته توصیه می شود حتما با محلی های منطقه به ماهیگیری بروید یا ازشون بپرسید برای صید ماهی مورد نظرتون چه قلاب و چه طعمه ای باید استفاده کنید.نکته ی دیگه این است که هر ماهی روش صید مخصوص خود را دارد و شما نمی توانید یک روش را برای صید تمام ماهی ها استفاده کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آموزش ماهیگیری
 • خواص و مضرات سماق خواص و مضرات سماق
  سماق طعم بی نظیری دارد علاوه بر اینکه طعم خاصی را به غذا می بخشد ، فواید چشمگیری دارد.سماق می تواند تأثیر قدرتمندی در کنترل قند خون ، سلامت قلب ، پیشگیری از بیماری و حتی کاهش درد داشته باشد.در ادامه قصد داریم برخی از خواص و مضرات سماق را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص و مضرات سماق
 • خواص سیاه دانه خواص سیاه دانه
  سیاه دانه به عنوان ادویه در مواد غذایی استفاده می شود و دارای طعمی تلخ می باشد. از این دانه در ترشیجات هم استفاده کرد. این دانه مربوط به جنوب غربی آسیا می باشد که برای زنانی که شیرده هستند بسیار مفید است.علاوه بر سیاه دانه روغن آن نیز بسیار مفید است و فواید زیادی برای بدن دارد. از مهم ترین فواید روغن سیاه دانه می توان به کاهش قند خون ، بهبود فشار خون و بهبود آرتروز و..اشاره کرد در ادامه قصد داریم خواص دیگر سیاه دانه را بررسی کنیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص سیاه دانه
 • خواص مارچوبه و کاربرد آن در غذا خواص مارچوبه و کاربرد آن در غذا
  کاربرد مارچوبه در غذا از جمله مواردی است که اغلب ما از آن بی‌خبریم. در این مقاله به موارد مصرف مارچوبه در غذا و نحوه استفاده از مارچوبه در غذا پرداخته‌ایم. با آشنایی با خواص و مضرات مارچوبه، آگاهانه‌تر از این گیاه در غذاهای خود استفاده کنید.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص مارچوبه و کاربرد آن در غذا
 • بهترین روش پخت ماهی بهترین روش پخت ماهی
  ماهی به طور سنتی به شکل سرخ شده یا سوخاری طبخ می‌شود. در این مقاله روش های مختلف پخت ماهی را به شما معرفی خواهیم کرد. شما می توانید با یادگرفتن شیوه های پخت مختلف ماهی ،غذاهای خوشمزه ای تهیه کنید. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین روش پخت ماهی
 • معرفی دریاهای ایران (دریای خزر) معرفی دریاهای ایران (دریای خزر)
  خزر، بزرگ‌ترین دریاچه کره زمین، در شمال ایران است این دریاچه که به علت بزرگی در منابع قدیم و حتی جدید دریا هم خوانده شده، در واقع از نوع دریای بسته و بزرگ‌ترین نمونه آن است.در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی از جمله تاریخچه دریای خزر،شهرها و بندر های ساحلی،جزایر مهم، مهم ترین ماهی های موجود در دریای خزر و... را در اختیار شما بزاریم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  معرفی دریاهای ایران (دریای خزر)
 • آیا خوردن ماهی باعث جلوگیری از سکته مغزی می شود؟ آیا خوردن ماهی باعث جلوگیری از سکته مغزی می شود؟
  پیشگیری از سکته مغزی یکی از مهمترین مزایای غذاهای دریایی به خصوص ماهی است. پزشکان توصیه می کنند اگر می خواهید از سکته قلبی و سکته مغذی جلوگیری کنید ،هفته ای دو بار ماهی مصرف کنید.در این مقاله قصد داریم در مورد غذاهای دریایی و خواص آن های صحبت کنیم.
  ادامه مطلب
  آیا خوردن ماهی باعث جلوگیری از سکته مغزی می شود؟
 • بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3 بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3
  اسیدهای چرب امگا 3 که جز جز اسیدهای چرب ضروری تلقی می‌­شوند، شامل سه اسید چرب ایکوزا پنتا انوئیک اسید (EPA)، دو کوزا هگزا انوئیک اسید (DHA) و آلفا لینولنیک اسید (ALA) هستند. اما جالب است بدانید که روش پخت ماهی و اینکه چگونه ماهی را سرخ کنیم بسیار روی بهره گرفتن بدن ما از این اسیدهای چرب مفید تاثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل، در ادامه قصد داریم تا بهترین روش پخت ماهی و طرز تهیه ماهی ساده یا طعم دار را برای حفظ هرچه بیشتر خواص آن خدمت شما ارائه کنیم پس با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3
 • زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی
  آبزیان دریایی همچون ماهی و میگو با ویتامین، ترکیبات و عناصر شفابخش خود می توانند سلامتی پوست و موی شما را تضمین کنند! طبق مطالعاتی که انجام شده است نتایج نشان داده که مصرف ماهی پوستی صاف و بدون آکنه و جوش و شاداب را برای شما به ارمغان می ­آورد. مصرف ماهی موجب پرپشتی مو و سلامت موها خواهد بود.
  ادامه مطلب
  زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی
 • اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟ اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟
  در بسیاری از مواقع ممکن است در هنگام مصرف ماهی استخوان یا تیغ آن در گلو گیر کند، علائم گیر کردن تیغ ماهی در گلو چیست و چگونه باید تیغ ماهی را از گلو خارج کنیم؟
  ادامه مطلب
  اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟
 • چند روش برای طعم دار کردن ماهی چند روش برای طعم دار کردن ماهی
  روش های مختلفی برای مزه دار کردن ماهی قبل از پخت وجود دارد تا افراد بتوانند از بوی بد آن هنگام طبخ جلوگیری کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با برخی از بهترین و موثرترین روش های مزه دار کردن ماهی آشنا کنیم.
  ادامه مطلب
  چند روش برای طعم دار کردن ماهی
 • آیا خوردن ماهی برای افسردگی مناسب است؟ آیا خوردن ماهی برای افسردگی مناسب است؟
  یکی از  جنبه های بهداشت روان ، تغذیه است. غذا نقش مهمی در سلامت جسمی و همچنین سلامت روحی و روانی ما دارد. وقتی با افسردگی دست و پنجه نرم می کنید ، فکر کردن در مورد خوردن غذاهای مناسب ممکن است کمی طاقت فرسا باشد. با این حال ، برخی از این تغییرات کوچک در رژیم غذایی شما ممکن است به کاهش علائم کمک کرده و بر زندگی روزمره شما تأثیر مثبت بگذارد.
  ادامه مطلب
  آیا خوردن ماهی برای افسردگی مناسب است؟
 • چرا بدن به فسفر نیاز دارد؟ چرا بدن به فسفر نیاز دارد؟
  فسفر چیست؟ ما به چه مقدار فسفر نیاز داریم؟ چه غذاهایی سرشار از فسفر هستند؟ اگه به مقدار کم فسفر دریافت کنیم چه خطراتی برای بدن دارد؟ خطرات بیش از حد دریافت فسفر چیست؟ در این مقاله سعی کردیم به همه ی سوالات فوق پاسخ دهیم.
  ادامه مطلب
  چرا بدن به فسفر نیاز دارد؟
 • چه جوری تشخیص بدیم ماهی که خریدیم تازه ست یا نه؟ چه جوری تشخیص بدیم ماهی که خریدیم تازه ست یا نه؟
  این مقاله شما را راهنمایی می کند تا بتوانید ویژگی های ماهی تازه و ویژگی های ماهی نه چندان تازه را تشخیص دهید. بسیار مهم است که خودتان را با این امر آشنا کنید تا بتوانید ماهی خوبی خریداری کنید.چندین معیار اصلی برای تعیین طراوت و شادابی ماهی تازه وجود دارد. این مقاله را بخوانید و خود را برای خرید آماده کنید.
  ادامه مطلب
  چه جوری تشخیص بدیم ماهی که خریدیم تازه ست یا نه؟
آموزش ها و مقالات مربوط به ماهی شورت (حواصیم) را در بالا مشاهده بفرمایید.
تحویل اکسپرس با بسته بندی ایزوله
پشتیبانی دقیق و مشاوره خرید
پرداخت آنلاین
48 ساعت ضمانت بازگشت کالا
ضمانت تازه بودن محصولات دریایی