ورود / ثبت نام مشاهده سبد خرید 0
تلفن مشاوره خرید 09999950513
ماهی سوکلا (سکن/کوبیا)
ماهی سوکلا
ماهی سوکلا
ماهی سوکلا
ماهی سوکلا
ماهی سوکلا
ماهی سوکلا
ماهی سوکلا
ماهی سوکلا
ماهی سوکلا

ماهی سوکلا (سکن/کوبیا)

ارسال رایگان درب منزل
فقط برای شهرهای مرکزی استان ها ارسال درب منزل صورت می گیرد.

اگر با تیغ ماهی مشکل دارید ماهی سکن بهترین گزینه در بین ماهی های جنوب است.اولین ویژگی ماهی سکن در گوشت لخم و بدون تیغ آن است. درصد امگا۳ در گوشت این نوع ماهی بسیار بالا است. برخلاف رنگ ظاهری ماهی که تیره است، گوشت ماهی سکن سفید مایل به صورتی و بسیار نرم و لذیذ است.در رابطه با خواص ماهی سکن یا سوکلا می توان به درصد بالای امگا 3 اشاره کرد. در کنار امگا۳ وجود اسید دوکوزاهگزانوییک موجود دراین ماهی باعث می شود که سلول های مغزی و چشم در دوران جنینی رشد مناسبی داشته باشند. از این رو است که پیشنهاد می شود خانم های باردار مصرف ماهی را فراموش نکنند. ماهی سکن از پروتئین بالایی برخوردار است. همچنین وجود مواد معدنی مانند ید و ویتامین های مختلف مانند ویتامین D باعث می شود که ماهی به عنوان غذایی مناسب برای سلامتی قلب و مغز به شمار بیایید.

ویژگی های اصلی:
 1. سرشار از امگا 3
 2. دارای گوشت سفید و نرم و سفید
 3. میزان بوی مطلوب
 4. میزان ضایعات کم
 5. بدون تیغ
 6. مناسب برای بیماران مبتلا به نرمی استخوان
 7. مناسب برای سالمندان
 • صید روز دریا
 • ارسال فریز
 • بهترین کیفیت
 • ارسال سریع
قیمت: 230,000 تومان
٪0 تومان
(230,000 تومان هر کیلو - پاک نشده)
فیله شده پاک شده پاک نشده
2 کیلوگرم
3 کیلوگرم
4 کیلوگرم
5 کیلوگرم
6 کیلوگرم
7 کیلوگرم
8 کیلوگرم
9 کیلوگرم
10 کیلوگرم
(صید روز ماهی سوکلا با بهترین کیفیت)
قیمت تمام شده برای 315,000 تومان می باشد.
وزن محصولات دریایی که برای شما ارسال میکنیم ممکن است از وزن خالص هنگام سفارش متفاوت باشد. اگر وزن واقعی محصول از سفارش شما بیشتر یا کمتر باشد با شما هماهنگی لازم انجام می شود.
خصوصیات ماهی سوکلا (سکن/کوبیا)
آشپزی ماهی سوکلا (سکن/کوبیا)

خصوصیات ماهی سوکلا (سکن/ کوبیا):

ماهی سکن که تلفظ لاتین آن Cobia است. این ماهی از دسته سوکلا ماهیان است. در زبان فارسی به ماهی سوکلا و سکن معروف است.  خواص فراوان و گوشت خوش طعم و بدون تیغ این ماهی، آن را به یکی از محبوب‌ترین غذاهای طرفداران خوراک‌های دریایی تبدیل کرده است..اولین ویژگی ماهی سکن در گوشت لخم و بدون تیغ آن است. درصد امگا۳ در گوشت این نوع ماهی بسیار بالا است. برخلاف رنگ ظاهری ماهی که تیره است، گوشت ماهی سکن سفید مایل به صورتی و بسیار نرم و لذیذ است.در رابطه با خواص ماهی سکن یا سوکلا  می توان به درصد بالای امگا 3 اشاره کرد. در کنار امگا۳ وجود اسید دوکوزاهگزانوییک موجود در ماهی باعث می شود که سلول های مغزی و چشم در دوران جنینی رشد مناسبی داشته باشند. از این رو است که پیشنهاد می شود خانم های باردار مصرف ماهی را فراموش نکنند. ماهی سکن از پروتئین بالایی برخوردار است. همچنین وجود مواد معدنی مانند ید و ویتامین های مختلف مانند ویتامین D باعث می شود که ماهی به عنوان غذایی مناسب برای سلامتی قلب و مغز به شمار بیایید. وجود درصد بالای امگا ۳ برای بیماران مبتلا به نرمی استخوان توصیه می شود. ماهی سکن غذایی رژیمی و مناسب برای سالمندان است و  از آن ها  را در برابر سکته های مغزی و قلبی  محافظت می کند.

 

روش پخت ماهی  سوکلا (سکن/ کوبیا):

شما می توانید با خرید ماهی سکن تازه، دودی و منجمد انواع غذاهای خوش طعم و لذیذ را طبخ کنید. همان طور که اشاره کردیم این ماهی به علت بافت چرب  مناسب قلیه ماهی، شامی ماهی، کتلت ماهی، شنسیل ماهی و همچنین ماهی سوخاری و چنجه ماهی، کوبیده ی ماهی تهیه کرده و از آن لذت ببرید.همچنین سکن یکی از ماهی هایی است که بصورت خام در سوشی مصرف دارد.

 

ظاهرماهی سوکلا (سکن/ کوبیا):

ماهی سکن دارای بدنی استوانه ای و کشیده با باله های رو به عقب است. طرفداران ماهی جنوب، رنگ فولادی ویژه این ماهی را بخوبی میشناسند. سر این ماهی کوچک است و پوزه ای کشیده دارد. باله پشتی آن دارای 7 تا 9 شعاع سخت و 29 تا 33 شعاع نرم است. رنگ بدن در ناحیه پشتی قهوه ای تیره و در طرفین کمرنگ تر است. حداکثر طول کل بدن در این ماهی 200 سانتی متر بوده و طول رایج آن 110 سانتی متر می باشد. در مستندات متعدد حداکثر وزن بدن ابن ماهی را 68 کیوگرم گزارش نموده اند.

 

روش صید ماهی  سوکلا (سکن/ کوبیا):

سوکلا یکی از قدرتمند ترین و خستگی ناپذیرترین ماهی آب شور است. صید آن با انواع روشهای ماهیگیری انتظاری، اسپینینگ، جیگینگ و ترولینگ امکان پذیر است. ماهی سکن در استان هرمزگان و شهر بندر عباس صید می‌شود. به دلیل صید بی رویه و از بین رفتن اکوسیستم های تولید مثل، امروزه ذخایر این ماهی در خلیج فارس، دریای عمان و در بسیاری از نقاط دیگر دنیا به شدت کاهش یافته است.

 

زیستگاه ماهی  سوکلا (سکن/ کوبیا):

سوکلا یک ماهی سریع الرشد و سطح زی و ساکن آبهای گرم اطلس، آرام و هند و آبهای مرتبط با این اقیانوسها می باشد. خانواده سوکلا ماهیان از قدیمی  ترین ماهیان موجود در آبها بوده و تنها یک گونه دارد.  در سواحل ایرانی خلیج فارس، سوکلا حداقل دارای سه جمعیت هرمزگان، بوشهر و چابهار است. جمعیت سوکلای هرمزگان وضعیت بهتری نسبت به جمعیت های چابهار، بندر دیر و سایر نقاط دارد. سوكلا ماهيان در طبيعت از بنتوزها تغذيه مي كنند. امروزه ذخایر ماهی سوکلا در خلیج فارس و دریای عمان و بسیاری از نقاط دیگر دنیا به شدت کاهش یافته است. علت این کاهش صید بی رویه و از بین رفتن اکوسیستمهای تولید مثل می باشد.این ماهی در آب های گرمسیری و نیمه گرمسیری به سر می برد، در قسمت غربی اقیانوس اطلس، خلیج مکزیک، قسمت شرقی اقیانوس اطلس و سراسر دریای عمان و بخش شرقی خلیج فارس تا بندر لنگه پراکنش دارد .

 

آشپزی های ماهی سوکلا (سکن/کوبیا):
 • آشپزی کلمبا آشپزی کلمبا
  کلمبا یا حلیم ماهی یکی از غذاهای بومی و خوشمزه هرمزگان و جزیره قشم می باشد که بسیار مقوی است و در وعده ناهار از آن استفاده می شود. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی کلمبا
 • آشپزی ته انداز ماهی آشپزی ته انداز ماهی
  ته‌انداز یک غذای پلویی لذیذ جنوبی است که در برخی از استان‌های جنوبی و بخصوص بوشهر تهیه و طبخ می‌شود. ته‌انداز غذایی شبیه ته‌چین است اما با این تفاوت که مواد مخلوط پلو صرفا زیر برنج قرار نمی‌گیرد و می‌تواند لابلای برنج استفاده شود. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ته انداز ماهی
 • آشپزی ماهی تیلاپیا در فر آشپزی ماهی تیلاپیا در فر
  ماهی تیلاپیا یکی از ماهی های خوشمزه و خوش طعم می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت این ماهی خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی تیلاپیا در فر
 • آشپزی ماهی شوریده شکم پر بدون فر آشپزی ماهی شوریده شکم پر بدون فر
  ماهی شوریده شکم پر یک غذای خوشمزه و خوش طعم جنوبی است که طرفداران زیادی دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی شوریده شکم پر بدون فر
 • آشپزی خوراک ماهی سالمون با رازیانه آشپزی خوراک ماهی سالمون با رازیانه
  خوراک ماهی سالمون با رازیانه یکی از خوشمزه ترین غذاهای دریایی است که به خاطر طعم و عطر بی نظیرش مورد استقبال قرار گرفته است. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی خوراک ماهی سالمون با رازیانه
 • آشپزی اردور ماهی سالمون آشپزی اردور ماهی سالمون
  اردور ماهی سالمون یکی از غذاهای خوشمزه و با خواص بسیار زیاد می باشد.اگر به غذاهای دریایی علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید. در ادامه قصد داریم روش پخت اردور ماهی سالمون را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی اردور ماهی سالمون
 • آشپزی خوراک ماکارونی با ماهی قزل آلا آشپزی خوراک ماکارونی با ماهی قزل آلا
  خوراک ماکارونی با ماهی قزل آلا یک غذای خوشمزه و بسیار لذیذ می باشد که همه به خصوص کودکان دوست دارند و از خوردن آن لذت می برند. علاوه بر طعم بی نظیر آن شما نیز از خواص ماهی موجود در این غذا بهره مند می شوید . در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی خوراک ماکارونی با ماهی قزل آلا
 • آشپزی سالادماهی سالمون آشپزی سالادماهی سالمون
  سالاد ماهی سالمون یک سالاد تابستانی است که با سس مخصوص خود سرو می شود. علاوه برخوش مزه بودن به دلیل وجود ماهی سالمون خواص بی نظیری مانند تقویت سلامت پوست ، قلب و.. دارد. در ادامه قصد داریم طرز تهیه این سالاد خوشمزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی سالادماهی سالمون
 • آشپزی قلیه ماهی بوشهری آشپزی قلیه ماهی بوشهری
  قلیه ماهی بوشهری یک غذای سنتی و خوشمزه است که مورد علاقه مردم ایران و گردشگران نیز می باشد.قلیه ماهی علاوه بر خوش طعم و خوشمزه بودن خواص بسیاری دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت قلیه ماهی بوشهری را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی قلیه ماهی بوشهری
 • آشپزی ماهی کیلکا سوخاری آشپزی ماهی کیلکا سوخاری
  ماهی کیلکا سوخاری یک غذای خوشمزه و لذیذ می باشد که خواص زیادی برای بدن دارد. پیشنهاد می کنیم حتما این غذا را تهیه و از طعم بی نظیر آن بهره مند شوید.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی کیلکا سوخاری
 • آشپزی رولت ماهی تیلاپیا با پنیر صبحانه آشپزی رولت ماهی تیلاپیا با پنیر صبحانه
  رولت ماهی تیلاپیا یک غذای خوشمزه و لذیذ است که طرفداران بسیاری نیز دارد.شما نیز می توانید این روش پخت ماهی را امتحان کنید و از طعم و خواص بی نظیر آن بهره مند شوید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی رولت ماهی تیلاپیا با پنیر صبحانه
 • معرفی بهترین غذاهای ساده و سریع معرفی بهترین غذاهای ساده و سریع
  برای شما هم مثل من پیش اومده که از سر کار اومده باشید و حوصله درست کردن غذا نداشته باشید؟ در این موقعیت همه به دنبال غذاهای ساده و خوشمزه می روند که در سریعترین زمان آماده می شود. شاید اولین گزینه ای که بهش فکر کنید املت باشه ولی در ادامه قصد داریم تا به شما غذاهای ساده و سریع معرفی کنیم که در کمترین زمان و با کمترین موادبتوانید درست کنید.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  معرفی بهترین غذاهای ساده و سریع
 • تغذیه سالم چیست؟ تغذیه سالم چیست؟
  اسپانیایی‌ها سالم‌ترین مردم جهان هستند. به گزارش بلومبرگ بعد از این کشور، ایتالیا، ایسلند، ژاپن و سوییس به ترتیب پرچمدار سلامت در جهان هستند. رژیم مدیترانه‌ای و غذای سالم کلید طول عمر اسپانیایی‌ها و جوان ماندنشان است و همین بهانه کافی است تا با شما در مورد اینکه الگوی تغذیه سالم چیست صحبت کنیم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  تغذیه سالم چیست؟
 • آشپزی سالاد تن ماهی با پنیر کبابی آشپزی سالاد تن ماهی با پنیر کبابی
  سالاد تن ماهی با پنیر کبابی را به راحتی و در زمان کم می‌توانید تهیه کنید و از طعم آن لذت ببرید. سالاد تن ماهی با پنیر کبابی یک غذای بسیار مقوی و سالم است و یک وعده کامل و مناسب برای ورزشکارانی است که سعی در رعایت رژیم غذایی خود دارند. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه با شید.
  ادامه مطلب
  آشپزی سالاد تن ماهی با پنیر کبابی
 • آشپزی ماهی با سس اسپانیولی آشپزی ماهی با سس اسپانیولی
  خوردن انواع و اقسام ماهی با سس معروف اسپانیولی، یکی از عادات غذایی زمستانی مردم کشور اسپانیاست است.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شماآموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی با سس اسپانیولی
 • آشپزی ماهی تنوری باکره سبزیجات آشپزی ماهی تنوری باکره سبزیجات
  ماهی تنوری با کره سبزیجات یک غذای خوشمزه و لذیذ بوده که برای وعده ناهار بسیار مناسب است و شما نیز می توانید از پخت و سرو این ماهی تنوری لذت ببرید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. باما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی تنوری باکره سبزیجات
 • آشپزی خوراک شیر ماهی و سیب زمینی مکزیکی آشپزی خوراک شیر ماهی و سیب زمینی مکزیکی
  تکه‌ های شیر ماهی در کنار سیب‌ زمینی برشته و ذرت، غذای ساده ی خوراک شیر ماهی و سیب زمینی مکزیکی را به خوراک بسیار لذیذی تبدیل کرده است. برای اینکه ماهی‌ تان طعم تندتری داشته‌ باشد، می‌توانید آن را در کمی فلفل قرمز بغلتانید و یا با سس تاباسکومیل کنید.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی خوراک شیر ماهی و سیب زمینی مکزیکی
 • آشپزی تاکو ماهی آشپزی تاکو ماهی
  تاکو ماهی یک غذای خوشمزه و خوش طعم می باشد که از ترکیبات مقوی از جمله ماهی درست شده است. شما می توانید تاکو ماهی را به عنوان غذای اصلی در ناهار و شام استفاده کنید.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی تاکو ماهی
 • آشپزی ساموسای هندی با ماهی آشپزی ساموسای هندی با ماهی
  آشپزی ساموسای هندی باماهی یک غذای خوشمزه و لذیذی می باشد که شما می توانید با خوردن آن طعمی متفاوت را تجربه کنید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ساموسای هندی با ماهی
 • آشپزی دامپلینگ میگو آشپزی دامپلینگ میگو
  دامپلینگ نوعی غذای چینی است که آرد گندم و آب در آن بصورت خمیر درآمده و بعد از نازک شدن توسط وردنه به عنوان پوشش موادی مانند گوشت، میگو، سبزیجات استفاده می‌ شود. مواد پس از پیچانده شدن در خمیر به وسیلهٔ آب‌ پز کردن، سرخ کردن یا بخارپز کردن پخت می‌ شوند.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی دامپلینگ میگو
آشپزی های مربوط به ماهی سوکلا (سکن/کوبیا) را در بالا مشاهده بفرمایید.
آموزش و مقالات ماهی سوکلا (سکن/کوبیا):
 • بهترین مناطق ایران برای صید ماهی بهترین مناطق ایران برای صید ماهی
  بهترین مناطق ایران برای صید ماهی چه مناطقی هستند؟ در پاسخ باید گفت محبوب ترین مناطق ماهی گیری ایران شامل رودخانه ها، دریاچه ها، تالاب، سد و ... می باشد. تنوع بسیاری در تعداد بهترین مناطق صید وجود دارد اما ما در ادامه قصد داریم محبوب ترین مناطق صید ماهی در ایران را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین مناطق ایران برای صید ماهی
 • آشنایی با شغل پرورش ماهی آشنایی با شغل پرورش ماهی
  پرورش دهنده ماهی انواع ماهی های مختلف خوراکی و تزئینی را پرورش می دهد. اگر شما به ماهی ها علاقه مندید، فعالیت در طبیعت را دوست دارید این شغل مناسب شماست. در ادامه قصد داریم بیشتر درمورد شغل پرورش ماهی بپردازیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشنایی با شغل پرورش ماهی
 • خواص ماهی کولی خواص ماهی کولی
  نام انگلیسی و علمی ماهی کولی Lamniformes است. یکی از خواص ماهی کولی گوشت سفید و نرم آن است. یکی از خوبی های این ماهی این است که خار و تیغ ندارد و همچنین این ماهی ها در اعماق دریا زندگی می کنند. ماهی کولی یکی از ماهی های جنوب می باشد که بسیار خوشمزه است. ماهی کولی حاوی مقادیر زیادی ویتامین A ، E ، D ، امگا 3 و ... می باشد. در ادامه نیز قصد داریم دیگر خواص این ماهی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص ماهی کولی
 • خواص ماهی آزاد خواص ماهی آزاد
  ماهی آزاد سرشار از کلسیم، منیزیم، زینک(روی)، آهن، پتاسیم، فسفر، مس، سلنیوم و غیره است. تمام این ترکیبات برای عملکرد خوب بدن ما لازم و ضروری هستند.این مواد معدنی وظایف متعددی در بدن دارند: از مبارزه با رادیکال‌های آزاد و آسیب رسان گرفته تا حفظ تعادل هورمونی بدن، محافظت از سلامت روانی و مراقبت از سیستم قلبی عروقی.در ادامه نیز قصد داریم دیگر خواص ماهی آزاد و میزان مصرف آن را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص ماهی آزاد
 • علائم کمبودامگا3 چیست؟ علائم کمبودامگا3 چیست؟
  مطمئنا بارها شنیده‌اید که اسیدهای چرب امگا ۳ خواص فراوانی برای بدن دارند و در واقع از مواد ضروری برای ما انسان‌ها محسوب می‌شوند. اما تا چه حد با عوارض کمبود امگا ۳ در بدن آشنا هستید؟ در این مقاله بر روی این موضوع تمرکز می‌کنیم و علائم کمبود امگا ۳ در بدن را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.با ما همراه باشید.چیست؟
  ادامه مطلب
  علائم کمبودامگا3 چیست؟
 • چه غذاهایی امگا3 دارند؟ چه غذاهایی امگا3 دارند؟
  اسید چرب امگا ۳، از جمله اسیدهای چرب اشباع نشده است که برای تنظیم فعالیت‌های بدن لازم و ضروری است. متأسفانه این اسید چرب در بدن انسان ساخته نمی‌شود و برای دسترسی به آن می‌بایست مواد غذایی حاوی اسید چرب امگا ۳ را مصرف کرد. در ادامه قصد داریم غذا های حاوی امگا3 را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  چه غذاهایی امگا3 دارند؟
 • خواص خاویار در کاهش استرس خواص خاویار در کاهش استرس
  خواص خاویار در کاهش استرس بسیار قابل توجه و ارزشمند است. خواص خاویار در کاهش استرس بدلیل مواد مغذی ارزشمند آن است. امروزه با توجه به سبک زندگی استرس و اضطراب یک جز جدا نشدنی است که می تواند با اثرات تخریب پذیری برای بدن همراه باشد. خاویار یک ماده معجزه آسایی است که می تواند با ریزمغذی و درشت مغذی های ارزشمند که بسیار زیاد هستن استرس را کاهش دهد.در ادامه قصد داریم دلایلی که باعث شده خاویار برای کاهش استرس مفید باشد را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص خاویار در کاهش استرس
 • خواص خاویار برای بدن خواص خاویار برای بدن
  خاصیت خاویار سال ها است که در جهان زبان زد خاص و عام است. اما خاصیت خاویار برای بدن شامل چه چیزهای است؟ خاصیت خاویار به چه دلایلی است؟ خاویار چه در خود دارد که معجزه سلامتی نام گرفته است؟ برای پاسخ تمام این سوال ها با همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص خاویار برای بدن
 • فواید و معایب چربی ها فواید و معایب چربی ها
  چربی یکی از سه درشت مغذی بین پروتئین و کربوهیدرات‌ها است. این درشت مغذی انواع مختلفی دارد و اغلب سلامت را تهدید می‌کند. چربی زیان‌های خودش را دارد اما فواید آن هم مورد توجه است. با دانستن این که چربی چگونه روی بدن شما تاثیر می‌گذارد بهتر می‌توانید جایگاه آن را در رژیم غذایی خود مشخص کنید. در ادامه قصد داریم فواید چربی ها و مضرات آن‌ها را با هم مقایسه کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  فواید و معایب چربی ها
 • چگونه سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنیم؟ چگونه سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنیم؟
  مهم ترین اصل برای جلوگیری از سرماخوردگی و آنفلوانزا و امروز ( کرونا ویروس)، تقویت سیستم ایمنی است، برای همین منظور از مواد غذایی طبیعی استفاده می کنیم. در ادامه قصد داریم مواد غذایی که ویتامین های مورد نیاز برای تقویت سیستم ایمنی را دارند بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  چگونه سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنیم؟
 • کدام مواد غذایی را نباید با هم بخوریم؟ کدام مواد غذایی را نباید با هم بخوریم؟
  در این مقاله قصد داریم درباره ی بعضی از مواد غذایی ای صحبت خواهیم کرد که هرگز نباید آن ها را باهم بخوریم. اگر مدتی این نکات را رعایت کنید و به دستگاه گوارشی خود استراحت دهید، متوجه بهبود وضعیت گوارشی تان خواهید شد، دیگر خبری از آن هوس های غذایی دردسرساز نخواهد بود، انرژی بیشتری خواهید داشت و از شکم صاف تری هم برخوردار خواهید شد. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  کدام مواد غذایی را نباید با هم بخوریم؟
 • خواص و مضرات میخک خواص و مضرات میخک
  خواص میخک بسیار زیاد است که سعی خواهیم کرد در این مقاله بیشتر این خواص و حتی مضرات آن ها را بررسی کنیم. میخک‌ها نوعی گیاه ادویه‌ای هستند که بومی کشورهایی نظیر اندونزی، هند، پاکستان و حتی مناطقی از آفریقای شرقی بومی هستند. استفاده از این دارو می‌تواند برای فرد استفاده کننده فوایدی نظیر کمک به فرایند گوارش، تقویت سیستم ایمنی بدن و غلبه بر بیماری دیابت است.برای بررسی بیشتر خواص میخک با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص و مضرات میخک
 • خواص زردچوبه خواص زردچوبه
  تحقیقات معتبر نشان می‌دهند که زردچوبه خواص زیادی برای بدن و حتی ذهن انسان دارد. ما در اینجا می‌خواهیم خواص زردچوبه برای پوست و انواع بیماری‌ها از جمله آلزایمر، التهاب مفاصل، بیماری‌های قلبی و سرطان را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص زردچوبه
 • کدام کشور ها بهترین غذاها را دارند؟ کدام کشور ها بهترین غذاها را دارند؟
  در تمام نقاط دنیا غذاهای لذیذ و خوش‌مزه طرفداران زیادی دارند و هیچ‌کس نمی‌تواند این علاقه بشر به غذا را کتمان کند. جهان پر از سبک‌ها و روش‌های مختلف آشپزی است و در هر نقطه از دنیا که قرار دارید می‌توانید با امتحان کردن آشپزی محلی، با بخش عظیمی از فرهنگ آن ناحیه آشنا شوید.در این مقاله شما را با بهترین مقصدهای غذایی جهان آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  کدام کشور ها بهترین غذاها را دارند؟
 • خواص و مضرات بادام هندی خواص و مضرات بادام هندی
  بادام هندی حاوی کالری زیادی است و طبع گرم و خشکی دارد. برای سلامت قلب ، داشتن عضلات قوی ، درمان کم خونی و بهداشت دهان و دندان بسیار مفید است. بادام هندی از دیابت و کم خونی جلوگیری می کند. برای اطلات بیشتر درمورد خواص و مضرات بادام هندی با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص و مضرات بادام هندی
 • معرفی دریاهای ایران (خلیج عمان) معرفی دریاهای ایران (خلیج عمان)
  دریای عمان یا خلیج عمان، مهمترین راه آبی ارتباطی و تجاری ایران و دارای زیباترین سواحل و مناطق بکر طبیعی و شگفت انگیزترین مناظر و چشم ­انداز­های دریایی است. در ادامه با ما همراه باشید، تا به معرفی دریای عمان، تاریخچه، معرفی بنادر و سواحل دریای عمان، جاذبه­ های دیدنی این دریا، اکوسیستم و پوشش جانوری و مشکلات زیست محیطی سواحل و آب‌های دریای عمان و بهترین فصل سفر به این دریای زیبا بپردازیم.
  ادامه مطلب
  معرفی دریاهای ایران (خلیج عمان)
 • بهترین زمان ماهیگیری بهترین زمان ماهیگیری
  تغییرات فصل اثر مستقیمی برروی گردش آب های سطحی و زیرین دریاچه ها دارد. این تغییرات در طی یکسال دو بار اتفاق می افتد: یکبار در بهار و یکبار در پاییز .تابستان نیز فصل سکون و بی حرکتی است. از ابتدای بهار ، آب گرم از سطح به عمق میرود و آب سرد از عمق به لایه های بالا منتقل میشود.دانستن این موضوع که ماهی مورد علاقه شما در چه سطح و دمایی از آب وجود دارد ، به شماکمک شایانی برای یک ماهیگیری موفق خواهدکرد. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین زمان ماهیگیری
 • سبزیجات و میوه های مفید برای پوست سبزیجات و میوه های مفید برای پوست
  همه دوست دارند  پوستی درخشان وسالم داشته باشند . خوردن سبزیجات و میوه ها  از داخل و خارج تأثیر خوبی بر روی پوست می گذارند و باعث می شود پوستی  سالم داشته باشید . تحقیقات علمی ثابت کرده است که سبزیجات و میوه ها از جمله غذاهایی هستند که به تقویت پوست ، مو و ناخن ها کمک می کند   در این مقاله انواع مختلفی از سبزیجات و میوه ها را بررسی خواهیم کرد و اینکه چگونه هر یک از آنها به شما کمک می کند تا پوستی سالم و شاداب داشته باشید.
  ادامه مطلب
  سبزیجات و میوه های مفید برای پوست
 • بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3 بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3
  اسیدهای چرب امگا 3 که جز جز اسیدهای چرب ضروری تلقی می‌­شوند، شامل سه اسید چرب ایکوزا پنتا انوئیک اسید (EPA)، دو کوزا هگزا انوئیک اسید (DHA) و آلفا لینولنیک اسید (ALA) هستند. اما جالب است بدانید که روش پخت ماهی و اینکه چگونه ماهی را سرخ کنیم بسیار روی بهره گرفتن بدن ما از این اسیدهای چرب مفید تاثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل، در ادامه قصد داریم تا بهترین روش پخت ماهی و طرز تهیه ماهی ساده یا طعم دار را برای حفظ هرچه بیشتر خواص آن خدمت شما ارائه کنیم پس با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3
 • زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی
  آبزیان دریایی همچون ماهی و میگو با ویتامین، ترکیبات و عناصر شفابخش خود می توانند سلامتی پوست و موی شما را تضمین کنند! طبق مطالعاتی که انجام شده است نتایج نشان داده که مصرف ماهی پوستی صاف و بدون آکنه و جوش و شاداب را برای شما به ارمغان می ­آورد. مصرف ماهی موجب پرپشتی مو و سلامت موها خواهد بود.
  ادامه مطلب
  زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی
آموزش ها و مقالات مربوط به ماهی سوکلا (سکن/کوبیا) را در بالا مشاهده بفرمایید.
تحویل اکسپرس با بسته بندی ایزوله
پشتیبانی دقیق و مشاوره خرید
پرداخت آنلاین
48 ساعت ضمانت بازگشت کالا
ضمانت تازه بودن محصولات دریایی