ورود / ثبت نام مشاهده سبد خرید 0
تلفن مشاوره خرید 09999950513
ماهی زبان
ماهی زبان
ماهی زبان
ماهی زبان
ماهی زبان
ماهی زبان
ماهی زبان
ماهی زبان
ماهی زبان
ماهی زبان

ماهی زبان

ارسال رایگان درب منزل
فقط برای شهرهای مرکزی استان ها ارسال درب منزل صورت می گیرد.

ماهی زبان یکی از ماهی های محبوب خلیج فارس میباشد. ماهی زبان منبع کلسیم، ویتامینهای A و D و ویتامین B12 می‌‌باشد. دارای امگا3 و مقادیر بالای سلنیوم است. مناسب برای: بهبود گردش خون و قلب، تقویت سیستم عصبی، سلامت پوست و مو. به دلیل پروتئین بالا به کودکان و زنان باردار نیز پیشنهاد می‌‌شود. جهت کاهش ابتلا به سرطان نیز توصیه شده است. به دلیل دارا ابودن ویتامینهای گروه B در افزایش فعالیت سلول‌‌های مغزی و کاهش اختلالات حافظه موثر می‌‌باشد. گوشت ماهی زبان سفید، نرم و لطیف است و میزان طیق و استخوان کم است و به راحتی جدا می گردد. بهترین روش طبخ ماهی زبان اندازه کوچک جهت سوخاری و کبابی و اندازه‌های متوسط و بزرگ برای ته‌‌چین و قلیه ماهی مناسب‌‌تر هستند.

ویژگی های اصلی:
 1. منبع ویتامین های A و D و B12
 2. دارای گوشت نرم و لطیف
 3. میزان بوی کم
 4. میزان سیخ و ضایعات کم
 5. مناسب برای کاهش وزن
 6. منبع پروتئین و امگا 3
 7. مناسب برای تمام سنین
 • صید روز دریا
 • ارسال فریز
 • بهترین کیفیت
 • ارسال سریع
قیمت: 140,000 تومان
٪0 تومان
(140,000 تومان هر کیلو - پاک نشده)
فیله شده پاک شده پاک نشده
2 کیلوگرم
3 کیلوگرم
4 کیلوگرم
5 کیلوگرم
6 کیلوگرم
7 کیلوگرم
8 کیلوگرم
9 کیلوگرم
10 کیلوگرم
(صید روز ماهی زبان با بهترین کیفیت)
قیمت تمام شده برای 315,000 تومان می باشد.
وزن محصولات دریایی که برای شما ارسال میکنیم ممکن است از وزن خالص هنگام سفارش متفاوت باشد. اگر وزن واقعی محصول از سفارش شما بیشتر یا کمتر باشد با شما هماهنگی لازم انجام می شود.
خصوصیات ماهی زبان
آشپزی ماهی زبان

خصوصیات ماهی 

ماهی زبان از خانواده کفشک ماهیان میباشد .ماهی زبان یکی از ماهیان محبوب و پر طرفدار خلیج فارس میباشد . این ماهی نام انگلیسی Largescale tonguesole ونام های بومی زبان، کفشک زبان گاوی شناخته میشود اما به ماهی زبان شهرت دارد . ماهی زبان منبع  کلسیم، ویتامینهای A و D و ویتامین B12 می‌‌باشد. دارای امگا 3 و مقادیر بالای سلنیوم است. مناسب برای: بهبود گردش خون و قلب، تقویت سیستم عصبی، سلامت پوست و مو. به دلیل پروتئین بالا به کودکان و زنان باردار نیز پیشنهاد می‌‌شود. جهت کاهش ابتلا به سرطان نیز توصیه شده است. به دلیل دارا ابودن ویتامینهای گروه B در افزایش فعالیت سلول‌‌های مغزی و کاهش اختلالات حافظه موثر می‌‌باشد . مصرف این ماهی به دلیل پروتئین بالا به کودکان و زنان باردار نیز پیشنهاد می‌‌شود. همانگونه که ذکر شد گوشت ماهی زبان دارای مقادیر بالایی سلنیوم است این عنصر در جلوگیری از سرطانی شدن سلول‌‌های بدن موثر می‌‌باشد. بنابراین مصرف این ماهی جهت کاهش ابتلا به سرطان نیز توصیه شده است. ماهی کفشک به دلیل دارابودن ویتامینهای گروه B در افزایش فعالیت سلول‌‌های مغزی و کاهش اختلالات حافظه موثر می‌‌باشد.

روش پخت ماهی زبان

برای طپخ ماهی زبان روش های مختلفی وجود دارد . به دلیل کوچک بودن ماهی وگوشت کم نسب به حجم ماهی پیشنهاد ما سخاری و سرخ کرده  می باشد و کسانی که ماهی سوخاری دوست دارند این ماهی می تواند بهترین و خوشمزه ترین ماهی برایشان باشد.

ضاهر ماهی زبان

همان طور که از اسم این ماهی پیداست شکل این ماهی شبیه زبان است و گوشت نازکی دارد. این ماهی دو رنگ بوده و یک طرف به رنگ سفید و طرف دیگر به رنگ صورتی روشن است . چشم های این ماهی در یکطرف قرار گرفته است. ماهی زبان از ماهیان کفزی می باشد .حداکثر طول کل در این ماهی 40 سانتی متر گزارش شده است.

روش صید ماهی زبان

فصل صید ماهی زبان در زمستان است البته در تابستان هم صید میشود ولی نسبت به زمستان صید آن کمتر است . روش های مختلفی برای صید این ماهی وحود دارد اما عمدتا صید ماهی زبان  با تورهای ترال صورت گرفته می شود

زیستگاه ماهی زبان

ماهی زبان در قسمت های غربی اقیانوی آرام و هند، خلیج فارس، سریلانکا و اندونزی، شمال و جنوب ژاپن این ماهی گزارش شده است. این ماهی در مناطق گرمسیری مانند خلیج فارس یافت می شود. حداکثر طول کل در این ماهی 40 سانتی متر گزارش شده است.

 

آشپزی های ماهی زبان:
 • آشپزی امگشت آشپزی امگشت
  امگشت یک غذای محلی خوزستانی است. این غذا را عربهای خوزستان با ماهی قباد تهیه می کنند.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی امگشت
 • آشپزی پودینی کوسه ماهی آشپزی پودینی کوسه ماهی
  پودینی یکی از غذاهای محلی استان هرمزگان بوده که با کوسه ماهی یا سفره ماهی تهیه می‌شود و طعم متفاوت و بی‌نظیری نسبت به سایر غذاهای دریایی داره. از آن جایی که برای تهیه پودینی، گوشت کوسه رو از استخوان کاملا جدا می کنند، خوردنش بسیار راحت بوده و هیچ دردسری ندار‌‌‌‌‌‌د. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم.
  ادامه مطلب
  آشپزی پودینی کوسه ماهی
 • آشپزی مرینیت ماهی سالمون آشپزی مرینیت ماهی سالمون
  ماهی سالمون یکی از ماهی های پرطرفدار در جهان است که علاوه بر طعم و مزه بی نظیر و فوق العاده اش خواص بسیار زیادی دارد . در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی مرینیت ماهی سالمون
 • آشپزی دمپخت ماهی بندری بوشهری آشپزی دمپخت ماهی بندری بوشهری
  دمپخت ماهی یک غذای بوشهری می باشد که بسیار خوشمزه بوده و خواص زیادی دارد.این غذا علاوه بر مردم بوشهر طرفداران بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی دمپخت ماهی بندری بوشهری
 • آشپزی استیک راتویی با برنج زعفرانی آشپزی استیک راتویی با برنج زعفرانی
  استیک راتویی یکی از بهترین و خوشمزه ترین غذاهای دریایی می باشد که یکی از مواد تشکیل دهنده آن ماهی ساردین می باشد.یکی از فوایدماهی ساردین که روی آن تاکید زیادی شده کمک به درمان ناباروریست. ماهی ساردین همچنین دارای مقادیر بالای پروتئین است که آن را به وعده ای مناسب برای کودکان در حال رشد ، زنان باردار ورزشکاران تبدیل می کند. در ادامه قصد داریم روش پخت استیک راتویی با برنج زعفرانی را به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی استیک راتویی با برنج زعفرانی
 • آشپزی سبزی پلو با ماهی هندی آشپزی سبزی پلو با ماهی هندی
  سبزی پلو با ماهی هندی یکی از خوشمزه ترین و خوش طعم ترین غذاهاست که طرفداران بسیار زیادی دارد.این غذا یک وعده غذایی مناسب برای ناهار می باشد. در ادامه قصد داریم روش پخت این سبزی پلو با ماهی خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی سبزی پلو با ماهی هندی
 • آشپزی کباب ماهی شوریده با کامکوات آشپزی کباب ماهی شوریده با کامکوات
  اگر به دنبال یک شیوه جدید برای پخت ماهی شوریده هستید ما به شما کباب ماهی شوریده با کامکوات را پیشنهاد می کنیم.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی کباب ماهی شوریده با کامکوات
 • آشپزی پیکلت ماهی آشپزی پیکلت ماهی
  پیکلت ماهی یکی از خوشمزه ترین و لوکس ترین غذای های دریایی به شمار می رود که می تواند یک پیش غذای بی نظیر برای مهمانی هایتان باشد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی پیکلت ماهی
 • آشپزی ماهی سالمون با سس خیار آشپزی ماهی سالمون با سس خیار
  ماهی سالمون با سس خیار یک غذای یونانی می باشد که طعمی جدید از ماهی را به شما ارائه می دهد . اگر به غذاهای دریایی علاقه مند هستیدحتما این غذا را امتحان کنید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون با سس خیار
 • آشپزی ماهی سالمون با سس خامه ترش آشپزی ماهی سالمون با سس خامه ترش
  ماهی سالمون از پرطرفدارترین و مغذی‌ترین ماهی‌هاست که دارای مقادیر قابل توجهی اسید چرب امگا ۳ ضروری برای بدن است. در ادامه قصد داریم روش پخت ماهی سالمون با سس ترش را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون با سس خامه ترش
 • آشپزی کرانچی ماهی آشپزی کرانچی ماهی
  کرانچی ماهی یکی دیگر از روش های پخت ماهی است که بسیار خوشمزه بوده و مورد علاقه کودکان است. اگر فرزند شما به ماهی علاقه ندارد می توانید از این روش پخت ماهی استفاده کنید. در ادامه قصد داریم روش پخت کرانچی ماهی را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی کرانچی ماهی
 • آشپزی سبزی پلو با ماهی بوشهری آشپزی سبزی پلو با ماهی بوشهری
  سبزی پلو با ماهی یک غذای محلی بوشهری است که در سراسر دنیا طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است.علاوه بر خوشمزه بودن خواص و فواید بسیار زیادی برای بدن دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت سبزی پلو با ماهی جنوبی را به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی سبزی پلو با ماهی بوشهری
 • آشپزی ماهی گردبیج آشپزی ماهی گردبیج
  ماهی گردبیج یک غذای دریایی خوشمزه و لذیذ می باشد که اصلا از خوردن آن پشیمان نخواهید شد. علاوه بر خوشمزه و خوش طعم بودن خواص زیادی نیز دارد در ادامه قصد داریم روش پخت این ماهی خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی گردبیج
 • آشپزی ماهی مالاتا آشپزی ماهی مالاتا
  ماهی مالاتا یکی از ماهی های خوشمزه می باشد که به آسانی تهیه می شود و شما نیز می توانید از طعم و خواص بی نظیر آن بهره مند شوید. در ادامه قصد داریم روش پخت این ماهی خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی مالاتا
 • آشپزی سیب زمینی سرخ کرده با خاویار آشپزی سیب زمینی سرخ کرده با خاویار
  سیب زمینی سرخ کرده با خاویار جزو یکی از غذاهای پرطرفدار کودکان است که برای کودکان خواص بسیاری دارد. خوردن خاویار کودکان را از هر بیماری دور نگه می دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی سیب زمینی سرخ کرده با خاویار
 • آشپزی سالاد الویه دریایی آشپزی سالاد الویه دریایی
  سالاد الویه دریایی یک غذای فوق العاده خوشمزه و جذاب بوده و شما می توانید از آن به عنوان وعده ناهار و شام استفاده کنید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی سالاد الویه دریایی
 • پرطرفدارترین غذاهای ایرانی پرطرفدارترین غذاهای ایرانی
  ایران علاوه بر جاذبه های گردشگری و توریستی ، جاذبه غذایی نیز دارد که هر گردشگری را مجذوب خود کرده و یک خاطره خوش و به یاد ماندنی از طعم غذای اصیل ایرانی را برایشان به ارمغان می آورد. در ادامه قصد داریم 10 غذای پرطرفدار ایرانی از نگاه گردشگران را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  پرطرفدارترین غذاهای ایرانی
 • آیا نخوردن غذا به لاغری کمک می کند؟ آیا نخوردن غذا به لاغری کمک می کند؟
  روزهای زیادی هستند که ما زمان کمی برای صرف غذا داریم و بیشتر وقت‌مان صرف کارهای دیگر می‌شود، همچنین خیلی از افراد گمان می‌کنند که حذف وعده غذایی می‌تواند به محدود کردن مصرف کالری کمک کند، اما حقیقت این است که چنین روشی اصلا سالم نیست و حتی ممکن است سبب افزایش وزن شود. البته روش‌هایی برای رژیم و کاهش وزن تحت نظر پزشک وجود دارد که آن‌ کاملا با این شیوه متفاوت است. در ادامه این مطلب به جزئیات بیشتری در این خصوص می‌پردازیم.
  ادامه مطلب
  آیا نخوردن غذا به لاغری کمک می کند؟
 • آشپزی بورک تن ماهی آشپزی بورک تن ماهی
  بورک تن ماهی یه غذای ساده از خانواده پیراشکی ست که هم خیلی خوشمزه است و هم طعم بی نظیری دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی بورک تن ماهی
 • خوراکی های انرژی زا برای ورزشکاران خوراکی های انرژی زا برای ورزشکاران
  در این مقاله قصد داریم دستور تهیه ی چند خوراکی که هم خیلی سریع و راحت تهیه می شوند و هم از لحاظ ارزش غذایی ، غنی می باشندرا به شما آموزش دهیم. این خوراکی های انرژی زا بوده و برای ورزشکاران بسیار مناسب است. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خوراکی های انرژی زا برای ورزشکاران
آشپزی های مربوط به ماهی زبان را در بالا مشاهده بفرمایید.
آموزش و مقالات ماهی زبان:
 • کدام ماهی ها برای زنده ماندن به آب احتیاج ندارند؟ کدام ماهی ها برای زنده ماندن به آب احتیاج ندارند؟
  بعضی از ماهی ها و جانداران دریایی هستند که می توانند به مدت طولانی بدون آن که نیاز به آب داشته باشند در خشکی زندگی کنند و زنده بمانند .در این مقاله قصد داریم شما را با چند مورد از این ماهی های شگفت انگیز آشنا کنیم و ویژگی های رفتاری آن ها را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  کدام ماهی ها برای زنده ماندن به آب احتیاج ندارند؟
 • چرا ماهیگیری یکی از بهترین سرگرمی های دنیاست؟ چرا ماهیگیری یکی از بهترین سرگرمی های دنیاست؟
  صید ماهی یکی از جذاب ترین، محبوب ترین و قدیمی ترین سرگرمی های دنیا می باشد. صید ماهی نه تنها یک سرگرمی بلکه حرفه ای برای تجارت و کسب درامد نیز می باشد.در ادامه قصد داریم بیشتر در مورد ورزش ماهیگیری صحبت کرده و تمام زوایای آن را مورد بررسی قرار بدهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  چرا ماهیگیری یکی از بهترین سرگرمی های دنیاست؟
 • شرایط پرورش ماهی آمور چیست؟ شرایط پرورش ماهی آمور چیست؟
  ماهی آمور گیاهخوار است و بیشتر در آبهای شیرین توانایی زندگی و رشد را دارد. این ماهی با نام علمی Clenopharyngodon idella و نام لاتین Grass Carp معروف می‌باشد. ماهی آمور شباهت زیادی به ماهی سفید خزر دارد به طوری که آن را سفید پرورشی می‌نامند. از خانواده کپورهاست.چنانچه شما هم تصمیم به پرورش و تکثیر ماهی گرفته اید پیشنهاد می کنیم قبل از هر کاری تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید و با آگاهی کامل این حرفه را شروع کنید.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  شرایط پرورش ماهی آمور چیست؟
 • خواص ماهی اوزون برون خواص ماهی اوزون برون
  ماهی اوزون برون نوعی ماهی خاویاری است که در کشور ما صید شده و مملو از دارایی است. ماهی اوزون یکی از ماهی هایی است که هنگام پخت و پز استخوان های آن به راحتی جدا شده و ریخته می شود ، بنابراین خوردن آنها برای مردم مشکلی ایجاد نمی کند. این گوشت ماهی علاوه بر خاویار ، بسیار گران و مفید نیز است. این گونه ماهی که در دریای خزر زندگی می کند ، حدود 93٪ خاویار جهان را تأمین می کند. در این مقاله با بهترین روش های پخت ماهی ازون برون ، خواص آن و همچنین سایر مواردی که باید در مورد آن بدانید آشنا خواهید شد.
  ادامه مطلب
  خواص ماهی اوزون برون
 • به جای ماهی چی بخوریم؟ به جای ماهی چی بخوریم؟
  ماهی از آن غذاهایی است که متخصصان تغذیه همیشه مصرف آن را توصیه می‌ کنند. اگر احیانا به این فکر افتاده ‌اید که این عادت سالم، یعنی مصرف مرتب ماهی را در طول سال حفظ کنید و احیانا این سوال برای ‌تان ایجاد شده که ماهی ‌های مختلف چه فرقی با هم دارند و آیا مواد غذایی دیگر جای گزین ماهی می شود یا خیر، با ما همراه باشید زیرا قصد داریم در ادامه به سوالات فوق پاسخ دهیم.
  ادامه مطلب
  به جای ماهی چی بخوریم؟
 • خواص ماهی سالمون خواص ماهی سالمون
  ماهی سالمون یا ماهی آزاد نوعی ماهی از رده آزادماهیان است. گوشت این ماهی صورتی یا نارنجی (گل‌بهی) رنگ است و بسیار مغذی است. ماهی سالمون سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳، پروتئین، ویتامین هایی مثل ویتامین D و ویتامین E و مواد معدنی است. بنابراین این ماهی فواید و خواصی برای بدن دارد که درادامه قصد داریم با چند مورد از خواص ماهی سالمون برای بدن آشنا می شویم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص ماهی سالمون
 • فواید خوردن ماهی ساردین فواید خوردن ماهی ساردین
  ماهی های ساردین در سراسر جهان جزو غذای های خوب و محبوب به شمار می آیند که بیشتر به صورت کبابی سرو می شوند. اگرچه حاوی مقدار زیادی استخوان بسیار ریز است ، اما آنچه که باعث شده ماهی ساردین جزو ماهی های پرطرفدار باشد این است که گوشت و استخوان آن با مواد مغذی خوبی پر شده اند.در این مقاله قصد داریم همه ی نکاتی که باعث ترغیب شدن شما به خوردن ماهی ساردین شود را به شما بگوییم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  فواید خوردن ماهی ساردین
 • روش پخت ماهی بی استخوان روش پخت ماهی بی استخوان
  شاید یکی از علت های نخوردن ماهی به دلیل و جود تیغ و استخوان در آن است از این رو به شما توصیه می کنیم برای این که بتوانید از طعم و خواص آماهی لذت ببرید از ماهی های بدون استخوان استفاده کنید. در ادامه قصد داریم چند روش برای پخت ماهی بدون استخوان به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  روش پخت ماهی بی استخوان
 • خواص و مضرات سیر خواص و مضرات سیر
  سیر گیاهی است علفی و دائمی که از راسته مارچوبه سانان می باشد. ساقه این گیاه می تواند تا ارتفاع ۴۰ سانتیمتر رشد کند. قسمت زیر زمینی این گیاه متورم است و از ۵ تا ۱۲ قطعه سیر که در یک غشای نازک و ظریف محصور شده اند.در ادامه قصد داریم برخی از خواص و مضرات سیر را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص و مضرات سیر
 • خواص شنبلیله خواص شنبلیله
  شنبلیله گیاه پر فایده و مفیدی است و خواص بسیار زیادی دارد که همگی این خواص را نمی توان به طور کامل در یک مقاله گنجاند ، به همین جهت خلاصه ای از خواص و حتی مضرات این گیاه ارزشمند را برایتان جمع آوری کرده ایم.با ماهمراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص شنبلیله
 • خواص فلفل سیاه خواص فلفل سیاه
  فلفل سیاه ادویه پر فایده و مفیدی است و خواص بسیار زیادی دارد که همگی این خواص را نمی توان به طور کامل در یک مقاله گنجاند ، به همین جهت خلاصه ای از خواص این ادویه ارزشمند را برایتان جمع آوری کرده ایم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص فلفل سیاه
 • خواص و مضرات کشمش خواص و مضرات کشمش
  کشمش سبز یکی از انرژی‌زاترین میوه‌های خشک است و یک میان‌ وعده‌ مفید برای همه گروه‌های سنی به شمار می‌آید. مهمترین خواص کشمش سبز شامل کاهش وزن، کاهش فشار خون، درمان یبوست، تقویت استخوان‌ها، درمان ضعف جنسی، تقویت بینایی و درمان کم‌خونی می‌شود.در ادامه قصد داریم خواص و مضرات کشمش را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص و مضرات کشمش
 • بهترین روش پخت سر ماهی چیست؟ بهترین روش پخت سر ماهی چیست؟
  سر ماهی یکی از خوشمزه‌ترین و تُرد‌ترین قسمت‌های ماهی است. قسمت‌های رویی آن با گوشت نازک و تُرد و قسمت جمجمه به‌ وسیله چربی نرم و غضروف‌های تُرد و شکننده پوشیده شده‌اند. حتی سر ماهی یکی از بهترین غذا‌ها برای پذیرایی از مهمان است. بامطالعه این مطلب می‌توانید از روش‌های گوناگون طبخ آن در سراسر جهان الهام بگیرید. پس با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین روش پخت سر ماهی چیست؟
 • معرفی انواع ماهی جنوب معرفی انواع ماهی جنوب
  خلیج فارس شاخه ای از اقیانوس هند است و ازنظر تنوع ماهی دست کمی از اقیانوس هند ندارد . ماهی های خوراکی جنوب کشور را می توان  به چهار دسته تقسیم کرد :گروه 1- ماهی های ممتاز : ماهی  حلوا سفید ، ماهی راشگو ، ماهی  شوریده . گروه 2- ماهی های  قباد ، شیر .  گروه 3-  ماهی هامور ،  ماهی سنگسر ، ماهی  حسن ، ماهی  زمین کن ، ماهی  حلوا سیاه ، ماهی شهری (شعری)  ، ماهی بیاح ،  ماهی انگز ...  . گروه 4-   ماهی سارم ،  ماهی سوکلا ،  ماهی حسون ،  ماهی عروس طعطو ،  ماهی سلطان ابراهیم ،  ماهی خاروو .
  ادامه مطلب
  معرفی انواع ماهی جنوب
 • چگونه شخصیتی مستقل داشته باشیم؟ چگونه شخصیتی مستقل داشته باشیم؟
  استقلال یک مهارت حیاتی برای افرادی است که می‌خواهند بیشتر زندگی خود را به دست بگیرند و احساس کنند که برای رسیدن به اهداف خود به دیگران احتیاج ندارند. مستقل‌تر بودن به شما این آزادی را می‌دهد که بدون درنظر گرفتن فکر دیگران، آنچه می‌خواهید انجام دهید و این باعث می‌شود که خودتان بتوانید برخی از راه حل‌های اصلی برای مشکلات را پیدا کنید. حتی ممکن است در استقلال رشد کنید و احساس راحتی و شادی را احساس ‌کنید و زندگی خود را به دست خودتان بگیرید.
  ادامه مطلب
  چگونه شخصیتی مستقل داشته باشیم؟
 • بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3 بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3
  اسیدهای چرب امگا 3 که جز جز اسیدهای چرب ضروری تلقی می‌­شوند، شامل سه اسید چرب ایکوزا پنتا انوئیک اسید (EPA)، دو کوزا هگزا انوئیک اسید (DHA) و آلفا لینولنیک اسید (ALA) هستند. اما جالب است بدانید که روش پخت ماهی و اینکه چگونه ماهی را سرخ کنیم بسیار روی بهره گرفتن بدن ما از این اسیدهای چرب مفید تاثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل، در ادامه قصد داریم تا بهترین روش پخت ماهی و طرز تهیه ماهی ساده یا طعم دار را برای حفظ هرچه بیشتر خواص آن خدمت شما ارائه کنیم پس با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3
 • زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی
  آبزیان دریایی همچون ماهی و میگو با ویتامین، ترکیبات و عناصر شفابخش خود می توانند سلامتی پوست و موی شما را تضمین کنند! طبق مطالعاتی که انجام شده است نتایج نشان داده که مصرف ماهی پوستی صاف و بدون آکنه و جوش و شاداب را برای شما به ارمغان می ­آورد. مصرف ماهی موجب پرپشتی مو و سلامت موها خواهد بود.
  ادامه مطلب
  زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی
 • اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟ اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟
  در بسیاری از مواقع ممکن است در هنگام مصرف ماهی استخوان یا تیغ آن در گلو گیر کند، علائم گیر کردن تیغ ماهی در گلو چیست و چگونه باید تیغ ماهی را از گلو خارج کنیم؟
  ادامه مطلب
  اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟
 • چند روش برای طعم دار کردن ماهی چند روش برای طعم دار کردن ماهی
  روش های مختلفی برای مزه دار کردن ماهی قبل از پخت وجود دارد تا افراد بتوانند از بوی بد آن هنگام طبخ جلوگیری کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با برخی از بهترین و موثرترین روش های مزه دار کردن ماهی آشنا کنیم.
  ادامه مطلب
  چند روش برای طعم دار کردن ماهی
 • تند غذا خوردن باعث بروز چه مشکلاتی می شود؟ تند غذا خوردن باعث بروز چه مشکلاتی می شود؟
  حتماً دیده‌اید که برخی افراد در هنگام عصبانیت و یا استرس خیلی سریع و زیاد غذا می‌خورند و برخی دیگر در شرایط عادی، عادت به تندخوری دارند. این درحالی است که غذا خوردن یکی از لذت‌های زندگی است که برخی افراد این لذت را با تندخوری از بین برده و علاوه براین، سلامتی خود را به خطر می‌اندازند. در ادامه به بیماری‌هایی که در اثر سریع غذا خوردن به سراغتان می‌آید، می‌پردازیم.
  ادامه مطلب
  تند غذا خوردن باعث بروز چه مشکلاتی می شود؟
آموزش ها و مقالات مربوط به ماهی زبان را در بالا مشاهده بفرمایید.
تحویل اکسپرس با بسته بندی ایزوله
پشتیبانی دقیق و مشاوره خرید
پرداخت آنلاین
48 ساعت ضمانت بازگشت کالا
ضمانت تازه بودن محصولات دریایی