ورود / ثبت نام مشاهده سبد خرید 0
تلفن مشاوره خرید 09999950513
ماهی حلوا سفید متوسط (زبیدی)
ماهی حلوا سفید متوسط
ماهی حلوا سفید متوسط
ماهی حلوا سفید متوسط
ماهی حلوا سفید متوسط
ماهی حلوا سفید متوسط
ماهی حلوا سفید متوسط
ماهی حلوا سفید متوسط
ماهی حلوا سفید متوسط
ماهی حلوا سفید متوسط

ماهی حلوا سفید متوسط (زبیدی)

ارسال رایگان درب منزل
فقط برای شهرهای مرکزی استان ها ارسال درب منزل صورت می گیرد.

ماهی حلوا سفید (زبیدی) از نظر ارزش غذایی و کیفیت گوشت بسیار عالی و درجه یک است، به طوری که به ممتاز ترین و گرانترین ماهی در بین مردم ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس مشهور است. دارای گوشتی با چربی متوسط و بسیار لذیذ و نرم می باشد.با افزایش اندازه‌ی ماهی، کیفیت گوشت و طعم آن افزایش می‌‌یابد.ازمعدود ماهیانی است که گوشت آن بوی نامطبوع ماهی خام را نمی‌‌دهد. گوشت آن به راحتی فیله شده و از استخوان جدا می‌‌گردد. این ماهی دارای استخوان و خارهای کم، نرم و غیرآزاردهنده می‌‌باشد و ضایعات آن کم است.به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب و امگا 3 میزان کلسترول خون را کاهش می‌‌دهد.حلوا سفید دارای مقادیر بالای ویتامین D بوده و از پوکی استخوان جلوگیری می‌‌کند.ماهی زبیدی منبع عالی ویتامین A می‌‌باشد و بینایی را بهبود می‌‌بخشد.به علاوه دارای ویتامین B12 است که حضور آن برای کارکرد سیستم عصبی مهم است.

ویژگی های اصلی:
 1. سرشار از ویتامین های A و B و D
 2. دارای گوشت سفید و نرم و لذیذ
 3. میزان بوی کم
 4. میزان سیخ و ضایعات کم
 5. تقویت و سلامت پوست و مو
 6. برطرف‌‌کننده‌ی ضعف بینایی و تقویت چشم به ویژه در کودکان
 • صید روز دریا
 • ارسال فریز
 • بهترین کیفیت
 • ارسال سریع
قیمت: 520,000 تومان
٪0 تومان
(520,000 تومان هر کیلو - پاک نشده)
فیله شده پاک شده پاک نشده
2 کیلوگرم
3 کیلوگرم
4 کیلوگرم
5 کیلوگرم
6 کیلوگرم
7 کیلوگرم
8 کیلوگرم
9 کیلوگرم
10 کیلوگرم
(صید روز ماهی حلوا سفید با بهترین کیفیت)
قیمت تمام شده برای 315,000 تومان می باشد.
وزن محصولات دریایی که برای شما ارسال میکنیم ممکن است از وزن خالص هنگام سفارش متفاوت باشد. اگر وزن واقعی محصول از سفارش شما بیشتر یا کمتر باشد با شما هماهنگی لازم انجام می شود.
خصوصیات ماهی حلوا سفید متوسط (زبیدی)
آشپزی ماهی حلوا سفید متوسط (زبیدی)

خصوصیات ماهی حلوا سفید(زبیدی):

ماهی حلوا سفید یا به گویش خوزستانی زبیدی یا زبیده ، یکی از مرغوب ترین و بهترین ماهی های جنوب است .از جمله معدود ماهیانی است که گوشت آن بوی نامطبوع ماهی خام را نمی‌‌دهد. گوشت آن به راحتی فیله شده و از استخوان جدا می‌‌گردد. این ماهی دارای گوشت سفید با میزان چربی متوسط، طعم بی‌‌نظیری دارد.  این ماهی دارای استخوان و خارهای کم، نرم و غیرآزاردهنده می‌‌باشد. استخوان و تیغهای این ماهی در قسمتهای مرکزی وجود دارد که به راحتی جدا می‌شود. میزان ضایعات حلوا سفید بسیار کم است.  با افزایش اندازه‌ی ماهی، کیفیت گوشت و طعم آن افزایش می‌‌یابد.ماهی حلوا سفید  پروتئین بالا و چربی نسبتا کمی  دارد.به راحتی هضم می‌شود و مواد مغذی آن به سرعت جذب بدن می‌گردد. حاوی مقدار مناسبی ید است. بنابراین به افرادی که مشکلات تیروئیدی دارند  مصرف این ماهی توصیه می‌‌گردد.
ماهی زبیدی حاوی ویتامین D بوده و برای سالمندان و زنان باردار نیز توصیه می‌‌شود.کلسترول کم این ماهی برای بیماران قلبی عروقی مناسب است.اسیدهای چرب امگا 3 گردش خون و قلب را تقویت می‌‌نماید.برای تقویت و سلامت پوست و مو کارآمد و مؤثر است. ماهی زبیدی منبع عالی ویتامین A می‌‌باشد و بینایی را بهبود می‌‌بخشد.به علاوه دارای ویتامین B12 است که حضور آن برای کارکرد سیستم عصبی مهم است. به افردا مبتلا به آرتریت نیز توصیه می‌‌گردد.

 

روش پخت  ماهی حلوا سفید(زبیدی):

بهترین نوع پخت برای ماهی حلوا سفید تازه، سرخ کردن، کبابی کردن و شکم پر و قلیه ماهی است. چون  ماهی حلوا سفید یک ماهی گوشتی است و تعداد تیغ و فلس این ماهی کم است  برای  سبزی پلو با ماهی نیز مناسب می باشد.

 

 

ظاهر ماهی حلوا سفید(زبیدی):

دارای بدنی از طرفین فشرده و لوزی شکل است، رنگ بدن آن در طرفین نقره‌‌ای فام و از پشت خاکستری رنگ می‌‌باشد. این ماهی سر نسبتا کوچک ،دندان های ریز و باله‌ی دمی بزرگ و دو شاخه‌‌ای دارد. همچنین دارای فلس کمی است و بیشترین فلسها در ناحیه‌ی بالایی سر متمرکز شده‌اند. از جمله معدود ماهیانی که فلس آن به راحتی جدا شده و برای تمیز کردن آن نیاز به چاقو و زمان زیادی نمی‌‌باشد. از نظر طول بدن گاهی به 35 سانتی متر نیز می‌‌رسد. برخی مواقع به اندازه‌های 6 کیلوگرمی نیز رسیده، ولی اغلب در اندازه‌‌های زیر 1 کیلوگرم صید می‌‌شود. ماهیان جوان زبیدی دارای خارهای باله‌ی پشتی و مخرجی واضح‌‌تری نسبت به سنین دیگر هستند.

 

روش صید ماهی حلوا سفید(زبیدی):

صید آن به وسیله تور گوشگیر است اما در صید به روش ترال هم صید می‌شود.

 

زیستگاه ماهی حلوا سفید(زبیدی):

یکی ارزشمندترین ماهیان خوراکی حوزه‌‌ی خلیج فارس با نام علمی  Pampus argenteus و نام انگلیسی silver pomfret  یا   white pomfret است و در کشور ایران با نام‌‌های حلوا سفید و زبیدی شناخته شده است. حلوا سفید از خانواده‌ی حلوا ماهیان بوده، این خانواده دارای 17 گونه و 3 جنس ماهی هستند و ماهی حلوا سفید یکی از ماهیان این خانواده است که در آبهای ساحلی و کم عمق یافت می‌‌شود.

حلوا ماهیان در اقیانوس اطلس، هند و اقیانوس آرام یافت می‌‌شوند و یکی از منابع غذایی مهم دریایی در سراسر دنیا به ویژه جنوب آسیا به شمار می‌‌روند. این ماهی یک ماهی ارزشمند و گرانبها در سطح دنیاست. علاوه بر طعم بسیار ویژه و دلچسب، از نظر تغذیه‌‌ای نیز ماهی مطلوب و مناسبی به شمار می‌‌رود. یکی از دلایلی که افراد بومی به این ماهی زبیدی می‌‌گویند در واقع همین ویژگیهای بارز و خاص آن است. کلمه‌‌ی زبیدی در گویش محلی به برتری داشتن و برتر بودن اطلاق می‌‌گردد. حلوا سفید به دلیل دارابودن گوشت لطیف و طعم بی‌‌نظیر ، یکی از پرفروش‌‌ترین ماهیان در هند و جنوب شرق آسیاست.

این ماهی اغلب در عمق 5 تا 10 متری آبهای دریایی و ساحلی دیده می‌‌شود. صید آن با تورهای ترال و گوشگیر صورت می‌‌گیرد. حلوا سفید ساکن اقیانوس هند و آرام، مناطق آمریکای شمالی و جنوبی و نواحی غربی آفریقاست. همچنین در دریاهای نروژ، مدیترانه و ژاپن نیز به وفور یافت می‌‌شود. این ماهی در حوضه‌ی خلیج فارس و دریای عمان وجود دارد و یکی از ماهیان محبوب با تقاضای بالا در نواحی آسیایی محسوب می‌‌گردد. این روزها برای دسترسی بیشتر به ماهی تازه صید شده، خرید آنلاین ماهی حلوا سفید در آسیا بسیار مرسوم گردیده است.

 

 

روش پخت ماهی شکم پر

مواد لازم:

ماهی                               به مقدار دلخواه
نمک و فلفل و زردچوبه           به میزان لازم
زعفران دم کرده                   به میزان لازم
زرشک و گردو آسیاب شده       2 قاشق غذاخوری

کره آب شده                       1 قاشق غذا خوری
برنج                              3 پیمانه
آبلیمو                              به میزان لازم
سیر رنده شده                     به میزان لازم


برای تهیه ماهی شکم پر ابتدا روی بدن ماهی برش هایی ایجاد می کنیم سپس مقداری آبلیمو روی آن می ریزیم .
سیر رنده شده ، نمک ، فلفل و زرد چوبه را داخل و بیرون بدن ماهی می ریزیم و کاملا مواد را با ماهی آغشته می کنیم .
پیاز ها را به ماهی اضافه کرده و بعد روی آن سلفون کشیده و به مدت 2 ساعت صبر می کنیم تاماهی کاملا طعم دار شود.
بعد از دوساعت تمام قسمت های ماهی را به  کره آب شده آغشته می کنیم و بعد زرشک و گردو آسیاب شده را داخل شکم ماهی می ریزیم.(فر را از قبل روشن می کنیم تا گرم بشه . به سینی فر کمی کره می زنیم تا ماهی به آن نچسبد. ماهی را به مدت نیم ساعت داخل فر با دمایی 150درجه طبقه وسط قرار می دهیم. حرارت باید از بالا و پایین باشد.

 

 

 

آشپزی های ماهی حلوا سفید متوسط (زبیدی):
 • آشپزی ماهی سالمون با انبه و آووکادو آشپزی ماهی سالمون با انبه و آووکادو
  ماهی سالمون با انبه و آووکادو یکی از خوشمزه ترین و جدید ترین طعم های غذاهای دریایی است که پیشنهادمی کنیم حتما امتحان کرده و از خواص و طعم بی نظیر آن بهره مند شوید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون با انبه و آووکادو
 • آشپزی خوراک تن ماهی و لوبیا آشپزی خوراک تن ماهی و لوبیا
  اگر به دنبال یک غذایی هستید که سریع آماده شود و طعم و مزه خوبی داشته باشد، ما به شما خوراک تن ماهی و لوبیا را پیشنهاد می کنیم. در ادامه قصد داریم روش پخت این خوراک خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی خوراک تن ماهی و لوبیا
 • آشپزی ماهی نمکی آشپزی ماهی نمکی
  اگر به غذاهای دریایی علاقه دارید پیشنهاد ما به شما ماهی نمکی است. تهیه و پخت ماهی نمکی بسیار اسان است و طعم و مزه فوق العاده ای دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی نمکی
 • آشپزی ماهی سالمون با کته آشپزی ماهی سالمون با کته
  ماهی سالمون با کته پلو پزی یکی از خوشمزه ترین غذاهای دریایی است. که پیشنهاد می کنیم حتما این غذا را تهیه و از طعم و مزه خوب آن لذت ببرید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون با کته
 • آشپزی ماهی شکم پر ویژه آشپزی ماهی شکم پر ویژه
  ماهی شکم پر یکی از غذاهای پرطرفدار ایرانی است که با شیوه های متفاوتی پخت می شود.ماهی شکم پر خوشمزه و خواص بسیار زیادی دارد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی شکم پر ویژه
 • آشپزی بیج بیج با ماهی کیلکا آشپزی بیج بیج با ماهی کیلکا
  بیج بیج با ماهی کیلکا یکی از غذا های خوشمزه و لذیذ می باشد که مطمئنیم حتما از خوردن آن لذت می بریدو این غذا را در برنامه غذایی خود می گنجانید.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی بیج بیج با ماهی کیلکا
 • آشپزی ماهی سالمون با سس هولندایز آشپزی ماهی سالمون با سس هولندایز
  ماهی سالمون باسس هولندایز یک غذای خوشمزه با طعم و عطری بی نظیر می باشد. پیشنهاد می کنیم حتی اگر به غذاهاب دریایی علاقه ندارید این غذای خوشمزه را امتحان کنید و از طعم بی نظیر و خوشمزه آن بهره مند شوید . در ادمه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون با سس هولندایز
 • آشپزی ماهی سالمون با گوجه فرنگی گیلاسی آشپزی ماهی سالمون با گوجه فرنگی گیلاسی
  ماهی سالمون با گوجه فرنگی گیلاسی یکی از روش های پخت ماهی سالمون بوده که پیشنهاد می کنیم حتما این شیوه پخت را امتحان کرده و از طعم و خواص بی نظیر آن بهره مند شوید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون با گوجه فرنگی گیلاسی
 • آشپزی ماهی قزل آلا با سس بشامل آشپزی ماهی قزل آلا با سس بشامل
  ماهی قزل آلا از ماهی‌های سردآبی هستند و از ماهی‌های آزاد به شمار می‌آیند. ماهی قزل آلا منبع خوب امگا ۳ است و جیوه پایین دارد به همین دلیل می توان یک وعده غذایی سالم در نظر گرفته شود. در ادامه قصد داریم روش پخت ماهی قزل آلا با سس بشامل را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی قزل آلا با سس بشامل
 • آشپزی ماهی فویج آشپزی ماهی فویج
  ماهی فویج یک غذای خوشمزه و خوش طعم بوده که از ماهی ها سفید،ماهی آزاد و یا ماهی کفال برای پخت این غذا استفاده می کنند.پیشنهاد می کنیم حتما این غذا را تهیه کرده و از خواص و طعم بی نظیر آن بهره مند شوید. در ادامه قصد داریم روش پخت ایت غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی فویج
 • آشپزی ته چین ماهی آشپزی ته چین ماهی
  ته چین ماهی یک غذای فوق العاده خوش مزه و خوش طعم می باشد که از خوردن آن پشیمان نخواهید شد. علاوه بر خوشمزه بودن به دلیل وجود ماهی در این غذا آن را به یک غذای مقوی و پرخاصیت تبدیل کرده است. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ته چین ماهی
 • آشپزی پیتزا سالمون دودی با خاویار آشپزی پیتزا سالمون دودی با خاویار
  پیتزا سالمون دودی با خاویار ، یکی از لذیذ ترین و خوشمزه ترین غذاهای دریایی و خاویاری دنیاست .تهیه این پیتزا بسیار ساده می باشد و از خوشمزه ترین انواع پیتزاهاست که در رستوران های بورلی هیلز آمریکا سرو می شود.در ادامه قصد داریم روش پخت این پیتزای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی پیتزا سالمون دودی با خاویار
 • افزودنی های غذایی چیست؟ افزودنی های غذایی چیست؟
  اگر نگاهی به ترکیبات مواد غذایی ای که در آشپزخانه تان هست بیندازید ، حتما برچسب افزودنی های مجاز را خواهید دید. منظور از افزودنی های غذایی ، افزایش طعم غذاها و حفظ بافت مواد غذایی و افزایش طول عمر محصولات از افزودنی های مجاز استفاده می شود.در ادامه قصد داریم لیست افزودنی های خوراکی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  افزودنی های غذایی چیست؟
 • آشپزی ماهی با سس انار آشپزی ماهی با سس انار
  ما به شما روشی برای طبخ ماهی پیشنهاد می‌دهیم که احتمالا پیش از این آن را تجربه نکرده اید. یک غذای کاملا لذیذ با عطر و طعم انار و گردو و سبزیجات تازه.در ادامه قصد داریم روش پخت ماهی با سس انار ، این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی با سس انار
 • آشپزی املت با تن ماهی آشپزی املت با تن ماهی
  املت با تن ماهی یک غذای سالم و خوشمزه است که پیشنهاد می کنیم حتما امتحان کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه رابه شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی املت با تن ماهی
 • آشپزی فلافل ماهی آشپزی فلافل ماهی
  فلافل یکی از غذاهای پُرطرفداری است که همه به خصوص بچه‌ها از خوردن آن لذت می‌برند. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی فلافل ماهی
 • آشپزی میگو پلو اسپانیایی آشپزی میگو پلو اسپانیایی
  میگو پلو اسپانیایی یک غذای بسیار خوشمزه است که با سبزی های متنوع درست شده و غذای شما را بسیار خوش طعم و رنگین خواهد کرد.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی میگو پلو اسپانیایی
 • آشپزی شنیسل ماهی آشپزی شنیسل ماهی
  غذاهای دریایی طرفداران مخصوص خود را دارند. اگر شما یا خانودتان به غذاهای دریایی علاقه ندارین پیشنهاد می کنیم حتما شنیسل ماهی را امتحان کنید.در ادامه قصد داریم روش پخت این شنیسل ماهی خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی شنیسل ماهی
 • آشپزی فیله ماهی با سس پستو آشپزی فیله ماهی با سس پستو
  فیله ماهی با سس پستو ترکیب بسیار خاص و خوشمزه ای می باشد. پستو سسی ساده، خوش‌رنگ در عین حال بسیار خوشمزه است. پستو با داشتن سبزیجات مختلف بسیار مغذی و منبع فیبر، کلسیم، منیزیم، آهن، پتاسیم و انواع ویتامین‌ها است. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی فیله ماهی با سس پستو
 • آشپزی ماهی شکم پر آشپزی ماهی شکم پر
  ماهی شکم پر یکی از غذاهای سنتی خوشمزه و پرطرفدار در ایران و سراسر دنیا است. ماهی شکم پر با سبزیجات و مغز گردو، زرشک و غیره پر درست خواهد شد. ماهی شکم پر به دلیل حضور ماهی در این غذای لذیذ سرشار از کلسیم، پروتئین و ویتامین های مهم و ضروری برای بدن می باشد، که مصرف آن سلامتی بدن را تضمین خواهد کرد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی شکم پر
آشپزی های مربوط به ماهی حلوا سفید متوسط (زبیدی) را در بالا مشاهده بفرمایید.
آموزش و مقالات ماهی حلوا سفید متوسط (زبیدی):
 • آشنایی با قسمت های مختلف قلاب ماهیگیری آشنایی با قسمت های مختلف قلاب ماهیگیری
  ماهیگیران حرفه ای برای صید کردن ماهی های خوب نیاز به قلاب ماهیگیری مناسب و با تجهیزات عالی نیاز دارند. هر قلاب ماهیگیری دارای قسمت های مختلفی است که هر یک از آن ها در جنس های مختلف و توسط شرکت های زیادی تولید و به بازار عرضه می شوند. قلاب های ماهیگیری دارای مشخصات فنی مختلفی نیز می باشند که هر یک از آن ها برای یک نوع صید به کار برده می شوند. در این مقاله قصد داریم تا قسمت های مختلف یک قلاب ماهیگیری را برای شما نام ببریم و مشخصات و ویژگی های آن ها را بیشتر توضیح دهیم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشنایی با قسمت های مختلف قلاب ماهیگیری
 • 4 نکته کلیدی قبل از خرید کایاک ماهیگیری 4 نکته کلیدی قبل از خرید کایاک ماهیگیری
  قایق های کایاک برگرفته از قایق کانو می باشد که از زمان سرخ پوستان کانادایی جهت جا به جایی انسان، حیوانات، وسایل، ماهی گیری و ورزش مورد استفاده قرار می گیرد و برای علاقه مندان به ورزش های آبی توصیه می شود.اگر شما قصد دارید برای ماهیگیری قایق کایاک تهیه کنید با ما همراه باشید زیرا را در ادامه قصد داریم ویژگی های یک کایک ماهیگیری خوب را بررسی کنیم.
  ادامه مطلب
  4 نکته کلیدی قبل از خرید کایاک ماهیگیری
 • کدام ماهی ها بدون تیغ و استخوان هستند؟ کدام ماهی ها بدون تیغ و استخوان هستند؟
  اگر شما از آن دسته از آدم هایی هستید که ماهی را به خاطر تیغ و استخوانش نمی خورید و خودتان را از خوردن این غذای دریایی خوشمزه و لذیذ با خواص فراوان محروم کرده اید پیشنهاد می کنیم حتما با ما همراه باشید زیرا قصد داریم در این مقاله لیست ماهی های جنوب که بدون تیغ و استخوان هستند را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  کدام ماهی ها بدون تیغ و استخوان هستند؟
 • مناطق غیر مجاز برای صید ماهی در ایران مناطق غیر مجاز برای صید ماهی در ایران
  مناطق غیر مجاز ماهی گیری بسیاری در ایران وجود دارند که صید در آن ها ممنوع است و یا با کسب مجوز در دو یا سه ماه بلامانع می باشد. عدم توجه به قوانین موجود و انجام صید در مناطق ممنوعه ماهی گیری علاوه بر تعلیق مجوز صید می تواند جرایم نقدی سنگینی را در بر داشته باشد. با شناخت مناطق غیر مجاز ماهی گیری در ایران از این مشکلات در امان مانده و به حفظ گونه های جانوری کمک خواهید کرد.در ادامه قصد داریم مناطقی که در آن صید ماهی ممنوع است را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  مناطق غیر مجاز برای صید ماهی در ایران
 • خواص امگا3 و اسید فولیک بر سلامت بدن خواص امگا3 و اسید فولیک بر سلامت بدن
  محققان پس از بررسی ۱۶ ویتامین، دریافتند که فقط دو مکمل برای کمک به شما در زندگی طولانی‌تر و سلامتی مفید هستند. اسیدفولیک و مکمل‌های امگا۳ تنها مکمل‌هایی هستند که در بهبود سلامت قلب و طول عمر بیشتر موثر هستند. محققان پزشکی جان هاپکینز میگویند: مصرف مکمل‌های اسیدهای چرب امگا۳ و اسیدفولیک تنها مکمل‌های مرتبط با زندگی طولانی‌تر و بهبود سلامت قلب است. در ادامه قصد داریم دیگر خواص امگا3 و اسید فولیک را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص امگا3 و اسید فولیک بر سلامت بدن
 • خواص ماهی کپور خواص ماهی کپور
  ماهی کپور از جمله ماهیان پرطرفدار در ایران است که طعمی لذیذ و خواص و فواید زیادی برای سلامتی دارد. در ادامه قصد داریم با برخی از خواص ماهی کپور آشنا می شویم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص ماهی کپور
 • آموزش ماهیگیری آموزش ماهیگیری
  در این مقاله قصد داریم روش آسان و راحت صید ماهی شانک و ماهی صبیتی را به شما آموزش دهیم . البته توصیه می شود حتما با محلی های منطقه به ماهیگیری بروید یا ازشون بپرسید برای صید ماهی مورد نظرتون چه قلاب و چه طعمه ای باید استفاده کنید.نکته ی دیگه این است که هر ماهی روش صید مخصوص خود را دارد و شما نمی توانید یک روش را برای صید تمام ماهی ها استفاده کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آموزش ماهیگیری
 • خواص و مضرات سماق خواص و مضرات سماق
  سماق طعم بی نظیری دارد علاوه بر اینکه طعم خاصی را به غذا می بخشد ، فواید چشمگیری دارد.سماق می تواند تأثیر قدرتمندی در کنترل قند خون ، سلامت قلب ، پیشگیری از بیماری و حتی کاهش درد داشته باشد.در ادامه قصد داریم برخی از خواص و مضرات سماق را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص و مضرات سماق
 • خواص سیاه دانه خواص سیاه دانه
  سیاه دانه به عنوان ادویه در مواد غذایی استفاده می شود و دارای طعمی تلخ می باشد. از این دانه در ترشیجات هم استفاده کرد. این دانه مربوط به جنوب غربی آسیا می باشد که برای زنانی که شیرده هستند بسیار مفید است.علاوه بر سیاه دانه روغن آن نیز بسیار مفید است و فواید زیادی برای بدن دارد. از مهم ترین فواید روغن سیاه دانه می توان به کاهش قند خون ، بهبود فشار خون و بهبود آرتروز و..اشاره کرد در ادامه قصد داریم خواص دیگر سیاه دانه را بررسی کنیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص سیاه دانه
 • خواص مارچوبه و کاربرد آن در غذا خواص مارچوبه و کاربرد آن در غذا
  کاربرد مارچوبه در غذا از جمله مواردی است که اغلب ما از آن بی‌خبریم. در این مقاله به موارد مصرف مارچوبه در غذا و نحوه استفاده از مارچوبه در غذا پرداخته‌ایم. با آشنایی با خواص و مضرات مارچوبه، آگاهانه‌تر از این گیاه در غذاهای خود استفاده کنید.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص مارچوبه و کاربرد آن در غذا
 • چگونه ماهی را پاک کنیم؟ چگونه ماهی را پاک کنیم؟
  پاک کردن ماهی اولین مرحله ازپخت ماهی است که هرچند کار ساده‌ای به نظر می‌رسد، ولی نیاز به مهارت دارد. با آموختن این کار می‌توانید به راحتی ماهی را در منزل پاک کرده و غذا‌های موردعلاقه خود را درست کنید. جدا کردن استخوان ها، تیغ ها، پولک، سر و دم ماهی و گاهی پوست آن نیاز به مهارت و آموزش دارد و ما در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  چگونه ماهی را پاک کنیم؟
 • انواع ویتامین در تن ماهی انواع ویتامین در تن ماهی
  کمبود ویتامین عارضه ها و آسیب های فراوانی را به وجود می‌آورد. بسیاری از کودکانی که با نقص های مختلفی به دنیا می‌آیند و به دلیل کمبود یکی از ویتامین ها در بدن دچار این سرنوشت شده اند. در ادامه می‌خواهیم انواع ویتامین در تن ماهی را به عنوان یک خوراکی سرشار و غنی از این مواد بررسی کنیم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  انواع ویتامین در تن ماهی
 • آیا خوردن ماهی باعث جلوگیری از سکته مغزی می شود؟ آیا خوردن ماهی باعث جلوگیری از سکته مغزی می شود؟
  پیشگیری از سکته مغزی یکی از مهمترین مزایای غذاهای دریایی به خصوص ماهی است. پزشکان توصیه می کنند اگر می خواهید از سکته قلبی و سکته مغذی جلوگیری کنید ،هفته ای دو بار ماهی مصرف کنید.در این مقاله قصد داریم در مورد غذاهای دریایی و خواص آن های صحبت کنیم.
  ادامه مطلب
  آیا خوردن ماهی باعث جلوگیری از سکته مغزی می شود؟
 • بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3 بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3
  اسیدهای چرب امگا 3 که جز جز اسیدهای چرب ضروری تلقی می‌­شوند، شامل سه اسید چرب ایکوزا پنتا انوئیک اسید (EPA)، دو کوزا هگزا انوئیک اسید (DHA) و آلفا لینولنیک اسید (ALA) هستند. اما جالب است بدانید که روش پخت ماهی و اینکه چگونه ماهی را سرخ کنیم بسیار روی بهره گرفتن بدن ما از این اسیدهای چرب مفید تاثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل، در ادامه قصد داریم تا بهترین روش پخت ماهی و طرز تهیه ماهی ساده یا طعم دار را برای حفظ هرچه بیشتر خواص آن خدمت شما ارائه کنیم پس با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3
 • زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی
  آبزیان دریایی همچون ماهی و میگو با ویتامین، ترکیبات و عناصر شفابخش خود می توانند سلامتی پوست و موی شما را تضمین کنند! طبق مطالعاتی که انجام شده است نتایج نشان داده که مصرف ماهی پوستی صاف و بدون آکنه و جوش و شاداب را برای شما به ارمغان می ­آورد. مصرف ماهی موجب پرپشتی مو و سلامت موها خواهد بود.
  ادامه مطلب
  زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی
 • اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟ اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟
  در بسیاری از مواقع ممکن است در هنگام مصرف ماهی استخوان یا تیغ آن در گلو گیر کند، علائم گیر کردن تیغ ماهی در گلو چیست و چگونه باید تیغ ماهی را از گلو خارج کنیم؟
  ادامه مطلب
  اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟
 • چند روش برای طعم دار کردن ماهی چند روش برای طعم دار کردن ماهی
  روش های مختلفی برای مزه دار کردن ماهی قبل از پخت وجود دارد تا افراد بتوانند از بوی بد آن هنگام طبخ جلوگیری کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با برخی از بهترین و موثرترین روش های مزه دار کردن ماهی آشنا کنیم.
  ادامه مطلب
  چند روش برای طعم دار کردن ماهی
 • ماهی های شمال کشور بهتر است یا ماهی های جنوب؟ ماهی های شمال کشور بهتر است یا ماهی های جنوب؟
  ماهی های جنوب بهتر است یا ماهی های شمال؟ ماهی شمال و جنوب چه تفاوتی دارند؟ کدام ماهی ها بیش ترین جیوه را دارند؟ امروزه شایعات زیادی در رابطه با انواع ماهی شمال و جنوب به گوش می خورد. از جمله شایعاتی که در مورد ماهی شمال و جنوب بیان شده است که این ماهی ها از ماهی های جیوه ای به شمار می روند و مصرف آن ها مناسب نیست. البته بسیاری در مورد آلودگی های ماهی شمال بیاناتی داشته اند که در حال حاضر هنوز به اثبات نرسیده است. در مقاله زیر به طور کامل در مورد ماهی های شمال و جنوب کشور صحبت خواهیم کرد.
  ادامه مطلب
  ماهی های شمال کشور بهتر است یا ماهی های جنوب؟
 • مردم کدام کشور ها ماهی زیاد می خورند؟ مردم کدام کشور ها ماهی زیاد می خورند؟
  مسلماً ماهی در بین متداول ترین غذاهای امروزی جهان است. مردم سراسر دنیا در خانه ها و رستوران های خود وعده های غذایی ماهی مصرف می کنند. ماهی در بسیاری از کشورها ماده اصلی محسوب می شود در حالی که در کشورهای دیگر فقط نوعی وعده غذایی محسوب می شود. برخی از کشورها مصرف ماهی بالایی دارند. کشورهای مصرف کننده برتر چین ، میانمار ، ویتنام و ژاپن هستند.
  ادامه مطلب
  مردم کدام کشور ها ماهی زیاد می خورند؟
 • آیا خوردن ماهی برای افسردگی مناسب است؟ آیا خوردن ماهی برای افسردگی مناسب است؟
  یکی از  جنبه های بهداشت روان ، تغذیه است. غذا نقش مهمی در سلامت جسمی و همچنین سلامت روحی و روانی ما دارد. وقتی با افسردگی دست و پنجه نرم می کنید ، فکر کردن در مورد خوردن غذاهای مناسب ممکن است کمی طاقت فرسا باشد. با این حال ، برخی از این تغییرات کوچک در رژیم غذایی شما ممکن است به کاهش علائم کمک کرده و بر زندگی روزمره شما تأثیر مثبت بگذارد.
  ادامه مطلب
  آیا خوردن ماهی برای افسردگی مناسب است؟
آموزش ها و مقالات مربوط به ماهی حلوا سفید متوسط (زبیدی) را در بالا مشاهده بفرمایید.
تحویل اکسپرس با بسته بندی ایزوله
پشتیبانی دقیق و مشاوره خرید
پرداخت آنلاین
48 ساعت ضمانت بازگشت کالا
ضمانت تازه بودن محصولات دریایی