ورود / ثبت نام مشاهده سبد خرید 0
تلفن مشاوره خرید 09999950513
ماهی حلوا سفید درشت (زبیدی)
ماهی حلوا سفید درشت
ماهی حلوا سفید درشت
ماهی حلوا سفید درشت
ماهی حلوا سفید درشت
ماهی حلوا سفید درشت
ماهی حلوا سفید درشت
ماهی حلوا سفید درشت
ماهی حلوا سفید درشت
ماهی حلوا سفید درشت

ماهی حلوا سفید درشت (زبیدی)

ارسال رایگان درب منزل
فقط برای شهرهای مرکزی استان ها ارسال درب منزل صورت می گیرد.

ماهی حلوا سفید (زبیدی) از نظر ارزش غذایی و کیفیت گوشت بسیار عالی و درجه یک است، به طوری که به ممتاز ترین و گرانترین ماهی در بین مردم ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس مشهور است. دارای گوشتی با چربی متوسط و بسیار لذیذ و نرم می باشد.با افزایش اندازه‌ی ماهی، کیفیت گوشت و طعم آن افزایش می‌‌یابد.ازمعدود ماهیانی است که گوشت آن بوی نامطبوع ماهی خام را نمی‌‌دهد. گوشت آن به راحتی فیله شده و از استخوان جدا می‌‌گردد. این ماهی دارای استخوان و خارهای کم، نرم و غیرآزاردهنده می‌‌باشد و ضایعات آن کم است.به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب و امگا 3 میزان کلسترول خون را کاهش می‌‌دهد.حلوا سفید دارای مقادیر بالای ویتامین D بوده و از پوکی استخوان جلوگیری می‌‌کند.ماهی زبیدی منبع عالی ویتامین A می‌‌باشد و بینایی را بهبود می‌‌بخشد.به علاوه دارای ویتامین B12 است که حضور آن برای کارکرد سیستم عصبی مهم است.

ویژگی های اصلی:
 1. سرشار از ویتامین های A و B و D
 2. دارای گوشت سفید و نرم و لذیذ
 3. میزان بوی کم
 4. میزان سیخ و ضایعات کم
 5. تقویت و سلامت پوست و مو
 6. برطرف‌‌کننده‌ی ضعف بینایی و تقویت چشم به ویژه در کودکان
 • صید روز دریا
 • ارسال فریز
 • بهترین کیفیت
 • ارسال سریع
قیمت: 990,000 تومان
٪0 تومان
(990,000 تومان هر کیلو - پاک نشده)
فیله شده پاک شده پاک نشده
2 کیلوگرم
3 کیلوگرم
4 کیلوگرم
5 کیلوگرم
6 کیلوگرم
7 کیلوگرم
8 کیلوگرم
9 کیلوگرم
10 کیلوگرم
(صید روز ماهی حلوا سفید با بهترین کیفیت)
قیمت تمام شده برای 315,000 تومان می باشد.
وزن محصولات دریایی که برای شما ارسال میکنیم ممکن است از وزن خالص هنگام سفارش متفاوت باشد. اگر وزن واقعی محصول از سفارش شما بیشتر یا کمتر باشد با شما هماهنگی لازم انجام می شود.
خصوصیات ماهی حلوا سفید درشت (زبیدی)
آشپزی ماهی حلوا سفید درشت (زبیدی)

خصوصیات ماهی حلوا سفید(زبیدی):

ماهی حلوا سفید یا به گویش خوزستانی زبیدی یا زبیده ، یکی از مرغوب ترین و بهترین ماهی های جنوب است .از جمله معدود ماهیانی است که گوشت آن بوی نامطبوع ماهی خام را نمی‌‌دهد. گوشت آن به راحتی فیله شده و از استخوان جدا می‌‌گردد. این ماهی دارای گوشت سفید با میزان چربی متوسط، طعم بی‌‌نظیری دارد.  این ماهی دارای استخوان و خارهای کم، نرم و غیرآزاردهنده می‌‌باشد. استخوان و تیغهای این ماهی در قسمتهای مرکزی وجود دارد که به راحتی جدا می‌شود. میزان ضایعات حلوا سفید بسیار کم است.  با افزایش اندازه‌ی ماهی، کیفیت گوشت و طعم آن افزایش می‌‌یابد.ماهی حلوا سفید  پروتئین بالا و چربی نسبتا کمی  دارد.به راحتی هضم می‌شود و مواد مغذی آن به سرعت جذب بدن می‌گردد. حاوی مقدار مناسبی ید است. بنابراین به افرادی که مشکلات تیروئیدی دارند  مصرف این ماهی توصیه می‌‌گردد.
ماهی زبیدی حاوی ویتامین D بوده و برای سالمندان و زنان باردار نیز توصیه می‌‌شود.کلسترول کم این ماهی برای بیماران قلبی عروقی مناسب است.اسیدهای چرب امگا 3 گردش خون و قلب را تقویت می‌‌نماید.برای تقویت و سلامت پوست و مو کارآمد و مؤثر است. ماهی زبیدی منبع عالی ویتامین A می‌‌باشد و بینایی را بهبود می‌‌بخشد.به علاوه دارای ویتامین B12 است که حضور آن برای کارکرد سیستم عصبی مهم است. به افردا مبتلا به آرتریت نیز توصیه می‌‌گردد.

 

روش پخت  ماهی حلوا سفید(زبیدی):

بهترین نوع پخت برای ماهی حلوا سفید تازه، سرخ کردن، کبابی کردن و شکم پر و قلیه ماهی است. چون  ماهی حلوا سفید یک ماهی گوشتی است و تعداد تیغ و فلس این ماهی کم است  برای  سبزی پلو با ماهی نیز مناسب می باشد.

 

 

ظاهر ماهی حلوا سفید(زبیدی):

دارای بدنی از طرفین فشرده و لوزی شکل است، رنگ بدن آن در طرفین نقره‌‌ای فام و از پشت خاکستری رنگ می‌‌باشد. این ماهی سر نسبتا کوچک ،دندان های ریز و باله‌ی دمی بزرگ و دو شاخه‌‌ای دارد. همچنین دارای فلس کمی است و بیشترین فلسها در ناحیه‌ی بالایی سر متمرکز شده‌اند. از جمله معدود ماهیانی که فلس آن به راحتی جدا شده و برای تمیز کردن آن نیاز به چاقو و زمان زیادی نمی‌‌باشد. از نظر طول بدن گاهی به 35 سانتی متر نیز می‌‌رسد. برخی مواقع به اندازه‌های 6 کیلوگرمی نیز رسیده، ولی اغلب در اندازه‌‌های زیر 1 کیلوگرم صید می‌‌شود. ماهیان جوان زبیدی دارای خارهای باله‌ی پشتی و مخرجی واضح‌‌تری نسبت به سنین دیگر هستند.

 

روش صید ماهی حلوا سفید(زبیدی):

صید آن به وسیله تور گوشگیر است اما در صید به روش ترال هم صید می‌شود.

 

زیستگاه ماهی حلوا سفید(زبیدی):

یکی ارزشمندترین ماهیان خوراکی حوزه‌‌ی خلیج فارس با نام علمی  Pampus argenteus و نام انگلیسی silver pomfret  یا   white pomfret است و در کشور ایران با نام‌‌های حلوا سفید و زبیدی شناخته شده است. حلوا سفید از خانواده‌ی حلوا ماهیان بوده، این خانواده دارای 17 گونه و 3 جنس ماهی هستند و ماهی حلوا سفید یکی از ماهیان این خانواده است که در آبهای ساحلی و کم عمق یافت می‌‌شود.

حلوا ماهیان در اقیانوس اطلس، هند و اقیانوس آرام یافت می‌‌شوند و یکی از منابع غذایی مهم دریایی در سراسر دنیا به ویژه جنوب آسیا به شمار می‌‌روند. این ماهی یک ماهی ارزشمند و گرانبها در سطح دنیاست. علاوه بر طعم بسیار ویژه و دلچسب، از نظر تغذیه‌‌ای نیز ماهی مطلوب و مناسبی به شمار می‌‌رود. یکی از دلایلی که افراد بومی به این ماهی زبیدی می‌‌گویند در واقع همین ویژگیهای بارز و خاص آن است. کلمه‌‌ی زبیدی در گویش محلی به برتری داشتن و برتر بودن اطلاق می‌‌گردد. حلوا سفید به دلیل دارابودن گوشت لطیف و طعم بی‌‌نظیر ، یکی از پرفروش‌‌ترین ماهیان در هند و جنوب شرق آسیاست.

این ماهی اغلب در عمق 5 تا 10 متری آبهای دریایی و ساحلی دیده می‌‌شود. صید آن با تورهای ترال و گوشگیر صورت می‌‌گیرد. حلوا سفید ساکن اقیانوس هند و آرام، مناطق آمریکای شمالی و جنوبی و نواحی غربی آفریقاست. همچنین در دریاهای نروژ، مدیترانه و ژاپن نیز به وفور یافت می‌‌شود. این ماهی در حوضه‌ی خلیج فارس و دریای عمان وجود دارد و یکی از ماهیان محبوب با تقاضای بالا در نواحی آسیایی محسوب می‌‌گردد. این روزها برای دسترسی بیشتر به ماهی تازه صید شده، خرید آنلاین ماهی حلوا سفید در آسیا بسیار مرسوم گردیده است.

 

 

روش پخت ماهی شکم پر

مواد لازم:

ماهی                               به مقدار دلخواه
نمک و فلفل و زردچوبه           به میزان لازم
زعفران دم کرده                   به میزان لازم
زرشک و گردو آسیاب شده       2 قاشق غذاخوری

کره آب شده                       1 قاشق غذا خوری
برنج                              3 پیمانه
آبلیمو                              به میزان لازم
سیر رنده شده                     به میزان لازم


برای تهیه ماهی شکم پر ابتدا روی بدن ماهی برش هایی ایجاد می کنیم سپس مقداری آبلیمو روی آن می ریزیم .
سیر رنده شده ، نمک ، فلفل و زرد چوبه را داخل و بیرون بدن ماهی می ریزیم و کاملا مواد را با ماهی آغشته می کنیم .
پیاز ها را به ماهی اضافه کرده و بعد روی آن سلفون کشیده و به مدت 2 ساعت صبر می کنیم تاماهی کاملا طعم دار شود.
بعد از دوساعت تمام قسمت های ماهی را به  کره آب شده آغشته می کنیم و بعد زرشک و گردو آسیاب شده را داخل شکم ماهی می ریزیم.(فر را از قبل روشن می کنیم تا گرم بشه . به سینی فر کمی کره می زنیم تا ماهی به آن نچسبد. ماهی را به مدت نیم ساعت داخل فر با دمایی 150درجه طبقه وسط قرار می دهیم. حرارت باید از بالا و پایین باشد.

 

 

 

آشپزی های ماهی حلوا سفید درشت (زبیدی):
 • آشپزی مفلک آشپزی مفلک
  مفلک یکی از غذاهای خیلی خوشمزه و مقوی می باشد که می توان آن را با ماهی سوری یا ماهی تازه درست کرد. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی مفلک
 • ادویه ماهی جنوب ادویه ماهی جنوب
  غذاهای دریای به علت بوی بدی که دارند باید با ادویه‌ها و یا طعم دهنده‌ها بوی بد آن‌ها را بگیریم. ماهی جنوب یکی از پرطرفدار‌ترین نوع ماهی در کشور ما محسوب می‌شود. ولی پخت آن نیازمند مهارت خاصی است که هرکسی آن را ندارد.در ادامه قصد داریم به شما طرز تهیه ادویه مخصوص جنوب را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  ادویه ماهی جنوب
 • آشپزی ماهی شوریده آشپزی ماهی شوریده
  ماهی شوریده به دلیل طعم بی نظیر و گوشت لطیفش طرفداران زیادی دارد.میزان بالای منیزیوم و اسیدهای چرب در این ماهی، قابل مقایسه با هیچ ماده غذایی دیگری نیست.ماهی شوریده سرشار از ویتامین هایی همچون A، D، B12، B3، B6 و E است. که این ویتامین ها در بهبود عملکرد تمام اعضای بدن ما نقش دارند. در ادامه قصد داریم روش پخت این ماهی خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی شوریده
 • آشپزی ماهی مالاتا با رب انار و گردو آشپزی ماهی مالاتا با رب انار و گردو
  ماهی مالاتا با رب انار و گردو یک غذای شمالی است که بسیار خوشمزه و خوش طعم می باشد و خواص زیادی دارد. شما می توانید این غذا را در وعده ناهار سرو کنید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی مالاتا با رب انار و گردو
 • آشپزی استیک ماهی با گل کلم آشپزی استیک ماهی با گل کلم
  استیک ماهی یکی از غذاهای خوشمزه ای است که همه از جمله کسانی که به غذاهایی دریایی علاقه ندارند این غذا را دوست دارند و از خوردن آن لذت می برند . در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی استیک ماهی با گل کلم
 • آشپزی اردور ماهی سالمون آشپزی اردور ماهی سالمون
  اردور ماهی سالمون یکی از غذاهای خوشمزه و با خواص بسیار زیاد می باشد.اگر به غذاهای دریایی علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید. در ادامه قصد داریم روش پخت اردور ماهی سالمون را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی اردور ماهی سالمون
 • آشپزی ماهی شکم پر با روکش خمیر آشپزی ماهی شکم پر با روکش خمیر
  ماهی شکم پر با روکش خمیر یک غذای ایرانی با طعم و ظاهری متفاوت است که پیشنهاد می کنیم حتما این غذا را تهیه و از طعم و خواص آن لذت ببرید در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی شکم پر با روکش خمیر
 • آشپزی ته چین ماهی قزل آلا آشپزی ته چین ماهی قزل آلا
  ته چین ماهی قزل آلا یک غذای بسیار خوشمزه و خوش طعم می باشد که از خوردن آن لذت خواهید برد. اگر شما هم یکی از طرفداران غذاهای دریایی هستید حتما این غذای خوشمزه را امتحان کنید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ته چین ماهی قزل آلا
 • آشپزی ماهی سالمون تریاکی آشپزی ماهی سالمون تریاکی
  ماهی سالمون چرب و لذیذ است. به همین خاطر افرادی که میانه خوبی با غذاهای متنوع دریایی ندارند هم ماهی سالمون را دوست دارند. اگر می‌خواهید یک سالمون لذیذ و خوشمزه آماده کنید، با ما همراه باشید .
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی سالمون تریاکی
 • آشپزی ماهی کباب بندری آشپزی ماهی کباب بندری
  ماهی کباب بندی یک غذای خوشمزه و لذیذ می باشد که شما می توانید در کنار خانواده تجربه و از طعم بی نظیر و خواص آن لذت ببرید . در ادامه قصد داریم روش پخت ماهی کباب بندری را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی کباب بندری
 • آشپزی ماهی تنوری صبور آشپزی ماهی تنوری صبور
  ماهی تنوری صبور یکی از غذاهای سنتی جنوبی است که بسیار خوشمزه بوده و خواص زیادی برای سلامتی بدن دارد.شما می توانید این ماهی خوشمزه را در لیست غذای خود قرار داده و از خوردن آن لذت ببرید. در امه قصد داریم روش پخت این ماهی خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی تنوری صبور
 • آشپزی کباب ماهی اوزون برون آشپزی کباب ماهی اوزون برون
  کباب ماهی اوزون برون یک غذای فوق العاده لذیذ و خوش مزه می باشد که حتما از خوردن آن لذت خواهید برد . این غذا علاوه بر خوشمزه بودن به علت وجود ماهی اوزون برون خواص بی نظیری نیز دارد . در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی کباب ماهی اوزون برون
 • آشپزی اسپاگتی لیمویی با خاویار آشپزی اسپاگتی لیمویی با خاویار
  اسپاگتی لیمویی با خاویار از دوست داشتنی ترین غذا های حاوی خاویار است که بسیار خوشمزه بوده و خواص بسیار زیادی دارد.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی اسپاگتی لیمویی با خاویار
 • آشپزی ماهی بدون استفاده از روغن آشپزی ماهی بدون استفاده از روغن
  یکی دیگر از روش های آشپزی ماهی ،پخت ماهی بدون استفاده از روغن می باشد که برای افرادی که کلسترول بالایی دارند بسیار مفید بوده و با این روش به راحتی می توانند ماهی مورد علاقه خود را سرو کرده و از طعم و خواص آن بهره مند شوند . در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی بدون استفاده از روغن
 • کدام مواد غذایی باعث افزایش هوش می شود؟ کدام مواد غذایی باعث افزایش هوش می شود؟
  با استفاده از این مواد غذایی  که قرار است در ادامه بررسی کنیم  هوش و تمرکزتان را افزایش دهید. اگر بشقاب خود را با این مواد مغذی پر کنید حافظه و خلق و خوی بهتری خواهید داشت. در ادامه قصد داریم چند مورد از مواد غذایی که باعث افزایش هوش می شود رابه شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  کدام مواد غذایی باعث افزایش هوش می شود؟
 • آشپزی رولت سبز و ماهی آشپزی رولت سبز و ماهی
  رولت سبز و ماهی یک ایده پخت ماهی است که شما می توانیدبا تهیه آن از طعم و خواص بی نظیر آن لذت ببرید . در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی رولت سبز و ماهی
 • آشپزی ماهی تنوری باکره سبزیجات آشپزی ماهی تنوری باکره سبزیجات
  ماهی تنوری با کره سبزیجات یک غذای خوشمزه و لذیذ بوده که برای وعده ناهار بسیار مناسب است و شما نیز می توانید از پخت و سرو این ماهی تنوری لذت ببرید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. باما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ماهی تنوری باکره سبزیجات
 • آشپزی گراتن میگو آشپزی گراتن میگو
  گراتن میگو یک غذای مقوی و خوشمزه است که برای تمامی گروه های سنی مناسب می باشد.در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی گراتن میگو
 • آشپزی ناروشت ماهی آشپزی ناروشت ماهی
  ناروشت ماهی یکی از غذای های خوشمزه و لذیذ سیستانی است .این خورش نام های دیگری نیز دارد. به عنوان مثال، بسیاری آن را با اسم خورش ماهی می شناسند. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ناروشت ماهی
 • آشپزی ساموسای هندی با ماهی آشپزی ساموسای هندی با ماهی
  آشپزی ساموسای هندی باماهی یک غذای خوشمزه و لذیذی می باشد که شما می توانید با خوردن آن طعمی متفاوت را تجربه کنید. در ادامه قصد داریم روش پخت این غذای خوشمزه را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  آشپزی ساموسای هندی با ماهی
آشپزی های مربوط به ماهی حلوا سفید درشت (زبیدی) را در بالا مشاهده بفرمایید.
آموزش و مقالات ماهی حلوا سفید درشت (زبیدی):
 • خواص ماهی قزل آلا خواص ماهی قزل آلا
  آیا فواید ماهی قزل آلا را می دانید؟ ماهی قزل آلا دارای پروتئین بالا و اسیدهای چرب امگا ۳ می باشد. انواع مختلف ماهی قزل آلا در شمال اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام یافت می شود و در بیشتر نقاط جهان مصرف می شود. ماهی قزل آلا یک گزینه عالی و سالم برای یک وعده غذایی به شمار می رود.در ادامه قصد داریم دیگر خواص ماهی قزل آلا را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص ماهی قزل آلا
 • ماهی درمانی چیست؟ ماهی درمانی چیست؟
  ماهی درمانی یکی از شیوه‌های طبیعی درمان بیماری‌های پوستی است که اولین ‌بار در کشور ترکیه توسط درمانگران طب سنتی این کشور برای درمان بعضی بیماری‌های پوستی مانند پسوریازیس مورد استفاده قرار گرفت. در این شیوه‌ی درمانی، ماهی‌های درمانگر مخصوصی به بیمار کمک می‌کنند تا در مدت مشخصی (به‌طور معمول ۳۰ روز) بر بیماری خود غلبه کند یا شدت بیماری را کنترل کرده و آن را مهار کند.
  ادامه مطلب
  ماهی درمانی چیست؟
 • خواص خاویار برای بدن خواص خاویار برای بدن
  خاصیت خاویار سال ها است که در جهان زبان زد خاص و عام است. اما خاصیت خاویار برای بدن شامل چه چیزهای است؟ خاصیت خاویار به چه دلایلی است؟ خاویار چه در خود دارد که معجزه سلامتی نام گرفته است؟ برای پاسخ تمام این سوال ها با همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص خاویار برای بدن
 • فواید نوشیدن آب فواید نوشیدن آب
  آیا آب برای کلیه خوب هست؟ خوردن آب به صورت ناشتا چه فوایدی دارد؟ چرا باید روزی 8 لیوان آب بخوریم ؟ فواید نوشیدن آب برای مو و پوست و… سوالاتی است که شاید هنوز جوابی برای آن پیدا نکرده اید در ادامه قصد داریم به تمامی سوال فوق پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  فواید نوشیدن آب
 • چگونه سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنیم؟ چگونه سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنیم؟
  مهم ترین اصل برای جلوگیری از سرماخوردگی و آنفلوانزا و امروز ( کرونا ویروس)، تقویت سیستم ایمنی است، برای همین منظور از مواد غذایی طبیعی استفاده می کنیم. در ادامه قصد داریم مواد غذایی که ویتامین های مورد نیاز برای تقویت سیستم ایمنی را دارند بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  چگونه سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنیم؟
 • خوشمزه ترین غذاهای دریایی جنوب ایران خوشمزه ترین غذاهای دریایی جنوب ایران
  تمام استان های جنوب كشور از خوزستان گرفته تا هرمزگان و بوشهر و همچنین جنوب استان سیستان و بلوچستان مهد خوشمزه ترین غذاها به ویژه غذاهای دریایی می باشد. در ادامه قصد داریم شما را با چند غذای دریایی معروف جنوب كشور آشنا کنیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خوشمزه ترین غذاهای دریایی جنوب ایران
 • خواص و مضرات هل خواص و مضرات هل
  هل نوعی میوه کوچک به اندازه بند انگشت است که بسیار خوشبو می باشد و به همین دلیل در انواع غذاها ، انواع نان ها ، انواع مرباها ، انواع نوشیدنی ها و شیرینی ها به عنوان یک چاشنی معطر استفاده می شود.در ادامه قصد داریم برخی از خواص و مضرات هل را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص و مضرات هل
 • کدام کشور ها بهترین غذاها را دارند؟ کدام کشور ها بهترین غذاها را دارند؟
  در تمام نقاط دنیا غذاهای لذیذ و خوش‌مزه طرفداران زیادی دارند و هیچ‌کس نمی‌تواند این علاقه بشر به غذا را کتمان کند. جهان پر از سبک‌ها و روش‌های مختلف آشپزی است و در هر نقطه از دنیا که قرار دارید می‌توانید با امتحان کردن آشپزی محلی، با بخش عظیمی از فرهنگ آن ناحیه آشنا شوید.در این مقاله شما را با بهترین مقصدهای غذایی جهان آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  کدام کشور ها بهترین غذاها را دارند؟
 • خواص و مضرات گردو خواص و مضرات گردو
  بیشتر مردم مغز گردو را به عنوان غذای تقویت کننده حافظه می‌شناسند، اما از دیگر خواص مغز گردو مانند کاهش فشار خون، پیشگیری از سرطان، کاهش کلسترول، سلامت قلب، کاهش وزن و ... بی‌خبرند. در این مقاله قصد داریم خواص و مضرات گردو را بررسی کنیم . با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  خواص و مضرات گردو
 • فواید و معایب ماهی تیلاپیا فواید و معایب ماهی تیلاپیا
  در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد ماهی تیلا پیا از جمله ویژگی های ظاهری ،محل زندگی ، خواص و فواید آن و آیا خوردن ماهی تیلاپیا برای بدن خوب است یا نه به شما بدهیم.پس با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  فواید و معایب ماهی تیلاپیا
 • انواع ویتامین در تن ماهی انواع ویتامین در تن ماهی
  کمبود ویتامین عارضه ها و آسیب های فراوانی را به وجود می‌آورد. بسیاری از کودکانی که با نقص های مختلفی به دنیا می‌آیند و به دلیل کمبود یکی از ویتامین ها در بدن دچار این سرنوشت شده اند. در ادامه می‌خواهیم انواع ویتامین در تن ماهی را به عنوان یک خوراکی سرشار و غنی از این مواد بررسی کنیم.با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  انواع ویتامین در تن ماهی
 • روش دودی کردن ماهی روش دودی کردن ماهی
  یکی از انواع روش های جلوگیری از فساد مواد پروتئینی دودی کردن آنها می باشد. دودی کردن فرایندی است که به منظور پختن، مزه دار کردن و نگهداری طولانی مدت از مواد غذایی از جمله ماهی صورت می گیرد. در این مقاله با تولید روش تولید ماهی دودی آشنا خواهید شد . براي جلوگيري از فساد ماهي بايد پس از صيد آن را منجمد کرد يا سریعا مورد فرآوري قرار داد. در این مقاله به انواع روش هاي فرآوري ماهي اشاره مي کنيم و به دنبال آن روش دودي کردن را توضيح خواهیم داد.
  ادامه مطلب
  روش دودی کردن ماهی
 • شام چی بپزم؟ شام چی بپزم؟
  شام چی بپزم ؟ شام چی بخوریم ؟ همیشه دعدغه ی خانم های خانه دار این بوده است که برای شام و یا ناهار چی بپزند. پیتزا یکی از خوشمزه ترین غذاهایی است که طرفداران بسیاری در همه سن دارد. در ادامه قصد داریم طرز تهیه ی یک پیتزای خوشمزه و آسان را به شما آموزش دهیم .
  ادامه مطلب
  شام چی بپزم؟
 • بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3 بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3
  اسیدهای چرب امگا 3 که جز جز اسیدهای چرب ضروری تلقی می‌­شوند، شامل سه اسید چرب ایکوزا پنتا انوئیک اسید (EPA)، دو کوزا هگزا انوئیک اسید (DHA) و آلفا لینولنیک اسید (ALA) هستند. اما جالب است بدانید که روش پخت ماهی و اینکه چگونه ماهی را سرخ کنیم بسیار روی بهره گرفتن بدن ما از این اسیدهای چرب مفید تاثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل، در ادامه قصد داریم تا بهترین روش پخت ماهی و طرز تهیه ماهی ساده یا طعم دار را برای حفظ هرچه بیشتر خواص آن خدمت شما ارائه کنیم پس با ما همراه باشید.
  ادامه مطلب
  بهترین روش پخت ماهی برای جذب امگا3
 • زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی
  آبزیان دریایی همچون ماهی و میگو با ویتامین، ترکیبات و عناصر شفابخش خود می توانند سلامتی پوست و موی شما را تضمین کنند! طبق مطالعاتی که انجام شده است نتایج نشان داده که مصرف ماهی پوستی صاف و بدون آکنه و جوش و شاداب را برای شما به ارمغان می ­آورد. مصرف ماهی موجب پرپشتی مو و سلامت موها خواهد بود.
  ادامه مطلب
  زیبایی پوست و مو با خوردن ماهی
 • اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟ اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟
  در بسیاری از مواقع ممکن است در هنگام مصرف ماهی استخوان یا تیغ آن در گلو گیر کند، علائم گیر کردن تیغ ماهی در گلو چیست و چگونه باید تیغ ماهی را از گلو خارج کنیم؟
  ادامه مطلب
  اگر تیغ ماهی درگلو گیر کرد چی کار کنیم؟
 • چند روش برای طعم دار کردن ماهی چند روش برای طعم دار کردن ماهی
  روش های مختلفی برای مزه دار کردن ماهی قبل از پخت وجود دارد تا افراد بتوانند از بوی بد آن هنگام طبخ جلوگیری کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با برخی از بهترین و موثرترین روش های مزه دار کردن ماهی آشنا کنیم.
  ادامه مطلب
  چند روش برای طعم دار کردن ماهی
 • مزایا و معایب کراتینه مو مزایا و معایب کراتینه مو
  کراتینه مو روشی برای درمان آسیب‌دیدگی‌های مو و ایجاد ظاهری نرم و درخشان در موها است. برای بسیاری از افراد، رمز موهای درخشان و نرم، استفاده از روش کراتین درمانی است. کراتینه مو فرایندی است که در طی آن، وز مو و آسیب‌دیدگی‌های آن بهبود پیدا می‌کند. این روش این روزها بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است و هزینه‌های نسبتا بالایی هم دارد.کراتینه مو مثل هر روش دیگر، مزایا و معایب متعددی دارد که در این مقاله به آن اشاره می‌کنیم.
  ادامه مطلب
  مزایا و معایب کراتینه مو
 • ماهی های شمال کشور بهتر است یا ماهی های جنوب؟ ماهی های شمال کشور بهتر است یا ماهی های جنوب؟
  ماهی های جنوب بهتر است یا ماهی های شمال؟ ماهی شمال و جنوب چه تفاوتی دارند؟ کدام ماهی ها بیش ترین جیوه را دارند؟ امروزه شایعات زیادی در رابطه با انواع ماهی شمال و جنوب به گوش می خورد. از جمله شایعاتی که در مورد ماهی شمال و جنوب بیان شده است که این ماهی ها از ماهی های جیوه ای به شمار می روند و مصرف آن ها مناسب نیست. البته بسیاری در مورد آلودگی های ماهی شمال بیاناتی داشته اند که در حال حاضر هنوز به اثبات نرسیده است. در مقاله زیر به طور کامل در مورد ماهی های شمال و جنوب کشور صحبت خواهیم کرد.
  ادامه مطلب
  ماهی های شمال کشور بهتر است یا ماهی های جنوب؟
 • آیا خوردن ماهی برای افسردگی مناسب است؟ آیا خوردن ماهی برای افسردگی مناسب است؟
  یکی از  جنبه های بهداشت روان ، تغذیه است. غذا نقش مهمی در سلامت جسمی و همچنین سلامت روحی و روانی ما دارد. وقتی با افسردگی دست و پنجه نرم می کنید ، فکر کردن در مورد خوردن غذاهای مناسب ممکن است کمی طاقت فرسا باشد. با این حال ، برخی از این تغییرات کوچک در رژیم غذایی شما ممکن است به کاهش علائم کمک کرده و بر زندگی روزمره شما تأثیر مثبت بگذارد.
  ادامه مطلب
  آیا خوردن ماهی برای افسردگی مناسب است؟
آموزش ها و مقالات مربوط به ماهی حلوا سفید درشت (زبیدی) را در بالا مشاهده بفرمایید.
تحویل اکسپرس با بسته بندی ایزوله
پشتیبانی دقیق و مشاوره خرید
پرداخت آنلاین
48 ساعت ضمانت بازگشت کالا
ضمانت تازه بودن محصولات دریایی